ژل لب مدل سه دکمه‌ای

ژل لب مدل سه دکمه‌ای

این روزها خیلی از مد‌های زیبایی به طور ناگهانی  و به سرعت همه گیر می‌شوند. از دیده شدن آن‌ها در پست‌های اینستاگرامی گرفته تا محبوبیتشان در بین جوانان و مشاهیر. همین فراگیری سریع این استاندارد‌های نوظهور زیبایی، باعث اضافه شدن آن‌ها به چهره افراد می‌شود. لب‌های برجسته،‌ گونه‌های خوش فرم، چشم‌های کشیده و حتی دندان‌های سفید و مرتب همه تغییراتی هستند که طی جراحی‌های پلاستیک در چهره افراد ایجاد می‌شوند.

این اصلاحات در چهره، محبوبیت فراوانی پیدا کرده و بسیاری از آن‌ها مانند تزریق ژل‌ها، فیلر لب، بوتاکس و … راه‌های سریع و کم دردسری هستند، به صورت سرپایی انجام می‌شوند و هزینه خیلی زیادی ندارند.ژل لب مدل سه دکمه‌ای یکی از روش های تزریق ژل لب است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ژل لب چیست؟

تزریق فیلر یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی است که نیازی به جراحی ندارد. تزریق کردن ژل به لب‌ها یکی از پر درخواست‌ترین‌ها در بین فیلرهاست. انواع مختلفی ژل و فیلر برای تزریق وجود دارد و همچنین روش‌های متنوعی برای تزریق آن‌ها در دنیای پزشکی و زیبایی ابداع شده است. با توجه به نیاز و سلیقه فرد و تشخیص پزشک نوع مناسب ژل لب و روش تزریق فیلر انتخاب می‌شود. 

مراجعه کنندگان جوان ممکن است بخواهند لب‌های بزرگ‌تری داشته باشند، اما در افرادی که در سنین میان‌سالی به سر می‌برند، هدف اصلی احتمالا پر کردن حجم از دست رفته لب طی مرور زمان است.به طور کلی فیلر‌های لب به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند، هیالورونیک اسید که به عنوان فیلر به لب‌ها تزریق می‌شود و محرک‌های زیستی که به همراه هیالورونیک اسید تزریق می‌شوند.

تزریق هیالورونیک اسید موقتی است و به مرور زمان تاثیر آن از بین می‌رود. این ماده به طور طبیعی در بدن همه افراد وجود دارد، تزریق هیالورونیک اسید به زیر پوست،‌ موجب جذب آب در ناحیه تزریق می‌شود و در پی آن شاهد افزایش حجم موضعی خواهیم بود.

طراحی لب با توجه به علاقه بیمار امکان پذیر است،‌ هر چند نظر پزشک متخصص اهمیت ویژه‌ای از جهت حفظ تناسب اجزای صورت دارد. ممکن است شخصی علاقه‌مند به فرم لب عروسکی باشد، یا دوست داشته باشد لب پایینش خط دار شود. همه این جزئیات حین تزریق شدن ژل به لب قابل اجرایند.

چرا فیلر لب انجام می ‌شود؟

خب نکته اصلی اینکه بدون زحمت و استفاده از لوازم آرایش و کانتور کردن؛‌ همیشه لب‌های برجسته خواهید داشت و این مورد به زیباتر بودن شما کمک می‌کند.در بعضی موارد،‌ممکن است حادثه یا ضربه‌ای باعث بوجود آمدن ردی روی لب شود، با استفاده از فیلر لب می‌توان این آثار را از بین برد.

در مواردی که لب‌ها خیلی نازک و باریک باشند، ممکن است فرد حین مکالمه با مخاطب دچار مشکل شود و حس راحتی نداشته باشد. در این حالت با استفاده از فیلر لب، حس طبیعی بودن  برای فرد بوجود می‌آید و برای برقراری ارتباط و مکالمه با افراد حس بهتری خواهد داشت.

ژل لب مدل سه دکمه‌ای

بعضا افراد دوست دارند لب‌های قلوه‌ای داشته باشند، یا فرم لب‌هایشان را اصلاح کنند. استفاده از فیلر لب برای این موارد بسیار شایع است و نتیجه بسیار مطلوبی دارد.گاها در افراد تناسبی بین اندازه لب بالا و پایین وجود ندارد؛ در این موارد هم تزریق ژل لب راه درمانی فوق‌العاده ایست.

همان‌طور که قبل‌تر هم اشاره کردیم، یکی از موارد درخواست برای تزریق کردن  ژل به لب،‌ بازگرداندن حجم طبیعی لب در سال‌های جوانی است. به مرور زمان با افزایش سن،‌ حجم لب‌ها کاهش پیدا می‌کند و ممکن است فرم زیبایش را تا حدودی از دست بدهد.

یکی از دلایل غیر معمول تزریق ژل به  لب،‌ نیاز فرد برای مرطوب نگه داشتن لب‌ها با تزریق هیالورونیک اسید به آن‌هاست. تزریق هیالورونیک اسید موجب تجمع آب در ناحیه تزریق می‌شود.

تزریق ژل لب مدل سه دکمه‌ای

 روش‌های متنوعی برای تزریق ژل و فیلر به لب‌ها وجود دارد. یکی از این متد‌ها تزریق آن به مدل سه دکمه‌ایست. این نام‌گذاری از این جهت انجام شده که حین تزریق کردن ژل به لب‌ها سه نقطه به عنوان محل انجام تزریقات انتخاب می‌شوند. این سه نقطه عموما به شکل یک قسمت در لب بالا و دو نقطه در لب پایین انتخاب می‌شوند. مراحل تزریق کردن ژل سه دکمه‌ای به لب به شرح زیر است:

ژل لب مدل سه دکمه‌ای
  • اولین مرحله برای انجام هر کار زیبایی تخصصی، مراجعه به پزشک متخصص و گرفتن مشاوره است.
  • اگر تزریق سه دکمه‌ای برای شما از طرف پزشک مورد تایید بود، سه نقطه برای تزریق مشخص می شود، دو نقطه در لب پایین و یک نقطه در لب بالا انتخاب می‌شوند.
  • نقاطی که قرار است تزریق در آن‌ها انجام شود باید به طور کامل ضدعفونی شوند. این کار جهت جلوگیری از عفونت اهمیت ویژه‌ای دارد.
  • قبل از تزریق، لب‌ها را با پماد‌های موضعی مانند لیدوکائین بی حس می‌کنند.
  • تزریق کردن ژل به لب‌ها با سوزن‌های بسیار نازک و کوتاه انجام می شود.

عوارض جانبی ژل لب

هر عملیات زیبایی از جمله جراحی‌های پلاستیک یا تزریقات زیبایی ممکن است عوارض جانبی به دنبال داشته باشد، مراجعه به کلینیک‌های زیبایی معتبر و پزشک متخصص از همین جهت اهمیت ویژه‌ای دارد. در ابتدا درصورت مراجعه به مراکز معتبر از مواد استاندارد و دارای تاریخ مصرف مناسب استفاده می‌شود و متعاقبا در صورت بروز عوارض جانبی،‌ بهترین واکنش صورت خواهد گرفت.

برخی از عوارض جانبی تزریق کردن ژل به شرح زیرند:

  • ایجاد تورم و کبودی از شایع‌ترین آن‌هاست و به سرعت برطرف می‌شود.
  • حساسیت به ژل که نوعی واکنش آلرژیک توسط بدن فرد حساس است.
  • آسیب بافتی که در صورت تزریق نامناسب و ناشیانه اتفاق می‌افتد.
  • انسداد رگ هم از عوارض جانبی است که طی تزریق غیر حرفه‌ای ممکن است رخ دهد.
  • عفونت در صورت ضد عفونی نکردن محل تزریق،‌ سرنگ آلوده یا استفاده از مواد غیر استاندارد و بدون تاریخ اتفاق می‌افتد.

ممکن است بعد از تزریق ژل ظاهر آن را نپسندید، حتی در مواردی ژل در ناحیه‌ای تجمع پیدا کند یا بدن فرد به ژل حساسیت نشان دهد، ‌در این موارد و موارد مشابه، امکان تخلیه ژل وجود دارد. در مرحله اول، ماده‌ای تجزیه کننده به محل ژل‌های تزریق می‌شود و به این شکل تخلیه انجام می‌شود. اگر عفونت رخ داده باشد، آنتی بیوتیک تزریق می‌شود. اگر تزریقات کارساز نباشند،‌تخلیه طی جراحی انجام می‌شود.

کلام آخر

انتخاب فرم لب‌ها به سلیقه شخص بر‌می‌گردد،‌اما فراموش نکنید پزشک متخصص زیبایی به اصول حفظ تناسب و تعادل در صورت و بین اجزای آن پایبند است. پس توصیه‌های پزشکتان را جدی بگیرید. از انجام تزریقات زیبایی در سالن‌های آرایشگاهی و مراکز غیرمعتبر بپرهیزید.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید