لیفت صورت با نخ رفع افتادگی و جوانساز پوست

صفحه اصلی / خدمات جوانسازی پوست / لیفت صورت با نخ رفع افتادگی و جوانساز پوست
۷ دقیقه
لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ رفع افتادگی و جوانساز پوست

آنچه می خوانید...

نخ‌ های لیفت یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین روش‌های غیرجراحی برای کشیدن، سفت کردن پوست‌های شُل و با بافت ضعیف می باشند. لیفت صورت با نخ می تواند علاوه بر رفع چین و چروک پوست مناطق کوچک دارای چربی در قسمت پایین صورت و بدن را نیز از بین می‌برند. در واقع نخ‌ها به کشیدن پوست ضعیفی که کلاژن خود را ازدست داده است، کمک می‌کنند و همچنین پوست را به کلاژن‌سازی تحریک می‌کنند.

لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ یک روش زیبایی و یک جایگزین کم تهاجمی برای جراحی لیفت صورت می باشد. در این روش، مواد نخ پزشکی در صورت شما قرار گرفته و سپس با سفت کردن نخ، پوست شما به سمت بالا کشیده می شود. هدف از این روش، کشیدن و تغییر شکل صورت است. در روش لیفت با نخ از مواد بخیه موقت پزشکی استفاده شده تا پوست شما را بخیه و کشیده شود.

روش لیفت با نخ از سال 1990 وجود داشته است، اما نوآوری در مواد مورد استفاده برای لیفت با نخ منجر به افزایش محبوبیت آن در سال های اخیر شده است. به طور معمول از اواخر 30 سالگی تا اوایل 50 سالگی برای انجام این کار مناسب است. این روش در افرادی که علائم پیری به تازگی در آنها ظاهر شده است بیشترین تاثیر را دارد. افرادی که به دلایل مختلف نمی توانند جراحی لیفت صورت را انجام دهدند، این روش برای آنها جایگزین مناسبی است.
یکی دیگر از تأثیرات جالب لیفت صورت اینست که، نخ‌ها توانایی تجزیه و تحلیل چربی (مرگ سلول چربی) را دارند که در درمان مناطق دارای چربی و همچنین تحریک کلاژن‌ها و سفت کردن پوست بسیار مؤثر است.

عکس-قبل-و-بعد-لیفت-صورت
عکس-قبل-و-بعد-لیفت-صورت

لیفت صورت با نخ چگونه عمل می کند؟

روش لیفت با نخ به دو صورت عمل می کند. روش اول نسبتا ساده است. با کشیدن نخ های نازک و قابل جذب در زیر پوست، پزشک می تواند پوست شما را سفت کند. هنگامی که نخ در زیر پوست قرار میگیرد، واکنش بدن شروع می شود و حتی اگر توسط نخ‌های زیر پوست آسیبی نبینید، بدن شما ماده ی بخیه را تشخیص داده و تولید کلاژن را در ناحیه آسیب‌دیده تحریک می‌کند. کلاژن می تواند شکاف های موجود در پوست افتاده را پر کند و حالت ارتجاعی را به صورت شما بازگرداند از این رو سبب جوان سازی پوست می شود. طبق مطالعات انجام شده در افرادی که از روش لیفت با نخ استفاده کرده بودند در سال 2017 ، اثر اولیه لیفت با نخ این است که پوست سفت تر به نظر می رسد اما پس از گذشت یک سال و جذب شدن نخ ها اثر آن از بین می رود. با این حال در برخی موارد اثر آن می تواند تا 3 سال نیز باقی بماند. از طرفی برای تعیین اثر بخشی این روش، تحقیقات بیشتری نیاز است چرا که روش های مختلف لیفت با نخ همچنان در حال پیشرفت و تکامل است.

آیا روش دیگری برای جوانسازی پوست وجود دارد ؟

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

روش های انجام لیفت با نخ با توجه به نواحی مورد نظر و همچنین پزشک شما متفاوت است اما تکنیک اصلی معمولا یکسان است. ابتدا از شما خواسته می شود تا در اتاق مورد نظر دراز بکشید. سپس از الکل برای ضدعفونی نواحی مورد نظر استفاده شده و بی حسی موضعی صورت می گیرد. در ادامه از یک سوزن یا کانول نازک برای وارد کردن نخ ها در زیر پوست شما استفاده می شود. قرار دادن نخ ها در زیر پوست ممکن است 30 الی 45 دقیقه طول بکشد. پس از قرار دادن نخ ها، سوزن یا کانول از پوست خارج می شود. در این مرحله ممکن است فشار خفیف و سفتی شدن پوست خود را احساس کنید. چند دقیقه پس از درآمدن سوزن ها عمل لیفت با نخ به اتمام می رسد.

نواحی مورد نظر برای انجام لیف با نخ

لیبفت صورت با نخ در قسمت های مختلف صورت مانند غبغب، خط فک، خط ابرو، زیر چشم، پیشانی و گونه ها صورت می گیرد.

بهترین دکتر لیفت صورت با نخ

هدف از انجام لیفت صورت با نخ، در واقع بازسازی مجدد بافت پوست با تحریک تولید کلاژن برای افزایش استحکام پوست صورت، گردن و بدن می باشد. لیفت با نخ توسط دکتر پوست مو و زیبایی انجام می شود. این روش کم تهاجمی نتایج فوری را به همراه دارد، اما هدف بیشتر آن تحریک تولید کلاژن جدید جهت دستیابی به نتایج طولانی مدت و بازگرداندن ظاهر جوان در مناطق تحت درمان است.بنابراین انتخاب یک پزشک متبخذ و با تجربه برای انجام لیفت صورت با نخ مسئله ای است که بیش تر از هر چیزی بر روی نتیجه این کار تاثیر دارد.

dr-img

پزشک حاذق خوب می داند که استفاده از نخ لیفت مناسب، بهره گیری از جدیدترین تکنیک ها بهترین نتیجه را برایذ مراجعه کننده به همراه دارد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

 • شما پس از لیفت صورت احساس سفتی خواهد داشت. همچنین احتمال دارد کمی کبودی، سوزن سوزن شدن و یا سوزش در نواحی بی‌حس شده وجود داشته باشد.
 • کیسه‌های یخ می‌تواند برای ۲۴ ساعت اول استفاده شود.
 • به مدت چند روز پس از لیفت مایعات فراوان بنوشید تا مقدار مایع بدنتان حفظ شود.
 • برای هفته اول بعد از عمل با یک بالش اضافی به پشت بخوابید.
 • هنگام استفاده از مرطوب‌کننده یا آرایش کردن، انگشتان خود را از موقعیت پایین‌تر به موقعیت بالاتر حرکت دهید.
 • به مدت یک ماه صورت خود را ماساژ ندهید.
 • هنگام سرفه، عطسه و خمیازه صورت و گردن خود را نگه دارید.
 • با گذشت ۲ هفته ظاهر شما کاملاً عادی است و می‌توانید به اجتماع بروید.
 • بعد از ۲۴ ساعت دوش بگیرید.
 • بعد از تایید پزشک پوشش زخم‌هایی که با نوار پانسمان شده را بردارید، ابتدا با ملایمت محل را با حوله و نوار خشک کنید سپس با سشوار به طور کامل آن را خشک کنید.
 • برای ۶ هفته بعد از عمل کارهای سنگین یا ورزش‌های تماسی را انجام ندهید.
 • تا ۲ هفته بعد از عمل، آسپیرین و داروهای ضدالتهاب (نوروفین، ایبوپروفن) مصرف نکنید.

عوارض جانبی لیفت صورت با نخ

با وجود اینکه روش لیفت با نخ روشی کم خطر است، اما عوارض جانبی به همراه خواهد داشت. این عوارض احتمالی عبارتند از:

 • کبودی
 • تورم
 • خونریزی
 • درد خفیف در نواحی که لیفت در آن انجام شده

احتمال بروز عوارض جانبی از جمله فرورفتگی 15 تا 20 درصد است که جزئی بوده و به راحتی قابل حل است. عوارضی که باید به آنها توجه شود عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک به مواد موجود در نخ.
 • تجمع خون در زیر پوست.
 • فرورفتگی قابل مشاهده یا کشیدگی در جایی که نخ ها وارد شده اند.
 • حرکت نخ در زیر پوست که منجر به برآمدگی می شود.
 • احساس درد ناشی از قرا دادن نامناسب نخ در زیر پوست
 • عفونت در نواحی که لیفت انجام شده.

از بین تمام خطرات لیفت با نخ، عفونت یکی از مواردی است که باید با دقت بیشتر مراقب آن بود. بنابراین اگر متوجه علائم آن شدید، فوراً با پزشک خود در میان بگذاردید. این لائم عبارتند از:

 • ترشحات سبز، سیاه، قهوه ای یا قرمز در محل لیفت
 • تورم بیشتر از 48 ساعت
 • سردرد مداوم
 • تب

برخی افراد بعد از درمان متوجه می شوند که ظاهر صورتشان آنطور که انتظار داشتند نیست. حتما قبل از انجام این عمل انتظارات خود را با پزشک خود در میان بگذارید تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود.

هزینه ی لیفت صورت با نخ چقدر است ؟

قیمت لیفت صورت با نخ به طور کلی به محل زندگی و موقعیت جغرافیایی، دستمزد پزشک و نواحی که انجام می شود، بستگی دارد. پیشانی، ناحیه زیر چشم و ابرو همه قسمت هایی از صورت شما هستند که می توانند برای لیفت با نخ در نظر گرفته شوند. با انتخاب چندین ناحیه برای انجام لیفت طبیعتاً هزینه ی آن افزایش می یابد. همچنین از آنجایی که این روش بیهوشی و دوره ی بهبود ندارد، هزینه ی آن نسبت به جراحی لیفت صورت کمتر است.

post

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology از آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.