لیزر خط باسن چیست؟

لیزر خط باسن چیست؟

از بین بردن موهای اضافه و زائد بدن یکی از دغدغه‌های همه افراد امروزی است. موهای زائد در هر قسمتی از بدن که باشند، دردسرهای از بین بردن خود را دارند. موهای زائد خط باسن یکی از چالش‌برانگیزترین قسمت‌های رویش موهای زائد در بدن است. با کمک لیزر خط باسن به راحتی می‌توان این موهای آزاردهنده را از بین برد.

با پیشرفت تکنولوژی و طراحی و تجهیز دستگاه‌های کارآمد و مدرن، از بین بردن موهای زائد به شیوه دائم، دیگر یک رؤیا نیست. لیزر موهای زائد به کمک انواع دستگاه‌های لیزر انجام می‌شود تا در مدت زمان کوتاهی، نتیجه فوق‌العاده آن دیده شود. نتایج خیره‌کننده این روش منحصربه‌فرد سبب شده است تا به پرطرفدارترین روش از بین بردن موهای ناخواسته تبدیل شود و درخواست‌های فزاینده‌ای برای آن وجود داشته باشد.

در گذشته، تنها راه از بین بردن موهای زائد، استفاده از تیغ، مومک، موبر، دستگاه اپیلیدی یا رفتن به سالن‌های آرایشی و اپیلاسیون بود. اما امروزه می‌توان حتی از شر کرکی‌ترین تار موها نیز به سرعت و برای همیشه خلاص شد. علاوه بر این، با استفاده از لیزر مو خانم‌ها دیگر نیازی نیست نگران جوش و موهای زیر پوستی بعد از زدودن موهای زائد باشند؛ زیرا در روش لیزر، موهای زائد از فولیکول مو از بین می‌روند و التهاب پوستی به ندرت اتفاق می‌افتد.

جذابیت‌ها و مزایای بی‌پایان استفاده از لیزر برای زدودن و از بین بردن موهای ناخواسته سبب شده است تا متخصصان پوست و زیبایی با بخش‌بندی قسمت‌های مختلف بدن، افراد را از شر موهای زائد خلاص کنند. ازجمله نواحی بدن برای لیزر مو عبارتند از:

لیزر خط باسن و از بین بردن موهای زائد

یکی از قسمت‌های بدن که شما را با موهای زائد درگیر نموده است، خط باسن است. با توجه به این‌که استفاده از روش‌های متداول برای زدودن موهای زائد همچون تیغ برای از بین بردن موهای خط باسن، کار دشواری است؛ لیزر خط باسن، روشی ایده آل برای حذف دائم این موهای ناخواسته و زائد است.

لیزر خط باسن روشی عالی برای خانم‌ها و آقایان است. از این رو، اغلب افراد در زمان انجام لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی، دوست دارند موهای زائد خط باسن خود را نیز از میان ببرند.

چگونه با لیزر خط باسن عاری از موهای زائد می‌شود؟

لیزر خط باسن نیز همانند لیزر سایر نواحی بدن اساس کار یکسانی دارد. لیزر، تابش پرتوهای غیریونیزه است که به صورت متمرکز به ناحیه خاصی از بدن تابانده می‌شود. در لیزر خط باسن، پرتوهای نوری به تار موهای این ناحیه تابانده می‌شود. تار موها که تیره رنگ هستند، این انرژی را جذب کرده و با سوختن، از داخل فولیکول مو حذف می‌شود.

علاوه بر این، خود فولیکول مو نیز در این روش آسیب دیده و از بین می‌رود. فراموش نکنید که هدف از لیزر موی آقایان و خانم‌ها، کاهش رشد مو است. با انجام جلسات متعدد لیزردرمانی که در طول آن چرخه رشد و استراحت سایر فولیکول‌هایی که در زمان تابش امواج لیزر رشد نکرده بودند؛ می‌توان به نتیجه مطلوب و مورد نظر رسید.

مزایا و معایب لیزر خط باسن چیست؟

لیزر خط باسن نیز همانند هر روش لیزر دیگری با مزیت و مشکلاتی همراه خواهد بود. ازجمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایای لیزر خط باسن:

 • حذف دائمی موهای زائد خط باسن در مدت زمان کوتاه
 • افزایش اعتماد به نفس
 • عدم نیاز به اصلاح مداوم و مکرر خط باسن
 • رهایی از روش‌های رایج زدودن موهای زائد همچون تیغ و اپیلاسیون

معایب لیزر خط باسن:

 • نیاز به انجام چند جلسه درمانی برای حصول نتیجه کامل
 • احتمال تغییر رنگ پوست به دلیل احتمال در تغییر رنگدانه‌های پوستی
 • قرمزی و التهاب در ناحیه لیزر شده
 • احتمال ایجاد سوختگی و سوزش در ناحیه لیزر
 • احساس درد خفیف در هنگام انجام لیزر خط باسن (بهتر است بدانید که به دلیل حضور رشته‌های عصبی بیشتر در ناحیه تناسلی و باسن، احتمال احساس درد در زمان لیزر خط باسن و بیکینی نسبت به سایر نواحی بیشتر است)

لیزر خط باسن مناسب چه افرادی است؟

انجام عمل‌های زیبایی و لیزر مستلزم این است که افراد برخی ویژگی‌ها را برای اعمال این تغییرات برخوردار باشند. از همین رو، اگر فردی به دنبال لیزر خط باسن است بهتر است ابتدا با متخصص مشورت کرده و پس از بررسی‌های لازم و در صورت کاندیدای مناسب بودن برای لیزر خط باسن، برای این کار اقدام کند. ازجمله ویژگی‌هایی که افراد برای لیزر خط باسن باید داشته باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پوست بدن قابلیت تحمل اشعه لیزر را داشته باشد
 • موهای تیره و ضخیم در ناحیه خط باسن وجود داشته باشد
 • حجم مو در ناحیه مورد نظر برای لیزر زیاد باشد
 • عدم وجود جوش و التهاب در ناحیه خط باسن (جوش می‌تواند به دلیل التهاب یا استفاده مکرر از تیغ و سایر روش‌های زدودن موهای زائد باشد)

هزینه لیزر خط باسن چقدر است؟

تعیین هزینه لیزر در هر ناحیه از بدن به عوامل متععدی بستگی دارد که در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.

 • تخصص و تبحر پرشک متخصص
 • دستگاه مورد استفاده برای لیزر
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک
 • تعداد جلسات مشاوره‌
 • خدمات قبل و بعد از انجام لیزر
 • نوع پوست و میزان موهای زائد

سخن آخر

بسیاری از افراد در کنار لیزر ناحیه بیکینی، دوست دارند تمامی بدنشان عاری از موهای زائد شود. از این رو، لیزر خط باسن یکی از بهترین و جدیدترین روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه است. مزایا و معایب لیزر این قسمت از بدن نیز تقریباً همانند سایر قسمت‌های بدن است که با استفاده از یک دستگاه لیزر پیشرفته در یک مرکز مدرن و مجهز می‌توان عوارض جانبی آن را به حداقل رساند.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید