لاغری موضعی با دستگاه هایفوتراپی

لاغری موضعی با هایفوتراپی

امروزه از دستگاه هایفوتراپی برای سوزاندن چربیها و لاغری استفاده می شود. هایفوتراپی لاغری قادر است مناطق چربی را هدف قرار دهد.در این روش پزشک قادر است امواج هایفو را به عمق پوست ارسال کند و چربی هایی که در آن جا تجمع یافته اند را از بین ببرد همچنین این روش باعث بهبود سلولیت نیز می گردد.

ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با لاغری موضعی با هایفوتراپی، تفاوت آن با لیپوساکشن و دیگر درمان های غیر تهاجمی و مزایای آن صحبت کنیم.

هایفوتراپی چیست؟

سوزاندن سلول‌های سرسخت چربی یکی از اعمالی است که حتی انجام آن از طریق ورزش‌های شدید و رژیم های سخت نیز بسیار دشوار است. یکی از استراتژی‌هایی که شما می‌توانید به وسیله‌ی آن این سلول ها را از بین ببرید، استفاده از استراتژی لاغری موضعی با هایفوتراپی است.

در هایفوتراپی، از یک دستگاه اولتراسوند متمرکز برای ایجاد انرژی گرمایی شدت بالا استفاده می‌شود که می تواند چربی هدف را از بین ببرد. هایفوتراپی را می توان در نواحی ای مانند بازوها، قسمت های داخلی ران، چربی سینه، پهلوها و چانه مورد استفاده قرار داد. دستگاه هایی که در لاغری موضعی با هایفوتراپی از آن ها استفاده می شود، انرژی اولتراسوند متمرکزی را بدون رساندن هیچ آسیبی به سطح پوست، به لایه‌های مختلف چربی بدن می‌رسانند. این دستگاه ها می توانند تا 75 درجه‌ی سانتیگراد انرژی ایجاد کنند. این دمای بالا منجر به کاهش حجم سلول‌های چربی می‌شود و در عین حال به تحریک کلاژن‌سازی برای سفت شدن پوست نیز کمک می‌کند.

لاغری موضعی با لیپوساکشن چه تفاوتی با هایفوتراپی دارد؟

لیپوساکشن نوعی عمل جراحی برای کاهش موضعی بافت چربی بدن است. لیپوساکشن یک روش تهاجمی برای لاغری است و خطراتی مانند تشکیل کلوئید، زخم، عفونت و در برخی موارد حتی مرگ را به همراه دارد. اما در طرف مقابل بر خلاف روش های جراحی لاغری، لاغری موضعی با هایفوتراپی استراتژی ای غیر تهاجمی و بسیار ایمن است.
توجه کنید اگرچه که نتایج حاصل از روش های جراحی مشهود تر هستند، اما به طور بالقوه می توانند با خطرات زیادی همراه باشند. همچنین علاوه بر این مسائل مدت زمان انجام عمل لیپوساکشن بسیار طولانی است و انجام آن نیز بسیار دردناک است.

 • هایفوتراپی به غیر از مزیت داشتن خطرات کمتر، همانطور که گفته شد می تواند تولید کلاژن را برای سفت کردن پوست هدف قرار دهد. این مزیتی بسیار مفید است زیرا پوست پس از انجام لیپوساکشن معمولاً حالت افتاده پیدا می‌کند که خود این مسئله نیاز به درمان دارد
لاغری موضعی

لاغری موضعی با هایفوتراپی در مقابل سایر درمان های غیر تهاجمی لاغری

سایر درمان های غیر تهاجمی لاغری مانند فرکانس رادیویی (radiofrequency) و لیزر نیز همانند هایفوتراپی با استفاده از انرژی گرمایی کار می کنند. اما فرق بین آن‌ها این است که انرژی تابشی در استراتژی‌های غیر هایفوتراپی برای اینکه آسیبی به پوست وارد نشود نمی‌تواند خیلی زیاد باشد. هایفوتراپی می تواند با تولید انرژی زیاد و تابش آن به زیر پوست و هدف قرار دادن لایه های چربی کار کند.

به دلیل ضخامت پوست و مقدار متفاوت بافت در نواحی مختلف بدن، لایه های چربی نیز در اعماق متفاوتی در بدن وجود دارند. به طور مثال مناطقی مانند شکم و یا داخل ران‌ها می‌توانند بافت های چربی بیشتر و عمیق تری نسبت به نواحی بازویی داشته باشند. این مناطق مختلف به هندپیس (Handpiece) های مختلفی نیز نیاز دارند که اعماق متفاوتی از بدن را هدف قرار دهند تا که بهترین نتیجه عاید شود. دستگاه‌های به کار رفته در هایفوتراپی دارای هندپیس‌های مختلفی هستند که برای رساندن انرژی اولتراسوند به اعماق مختلف پوست و بدن طراحی شده اند.

 • توجه داشته باشید استفاده از استراتژی لاغری موضعی با هایفوتراپی ممکن است برای همه‌ی افراد مناسب نباشد. به طور کلی، این روش درمانی و زیبایی در افراد بالای 30 سال با شلی پوست خفیف تا متوسط بهترین کارکرد را دارد.

مزایای لاغری موضعی با هایفوتراپی

طبق گفته‌ی انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS)، هایفوتراپی و سایر استراتژی های غیرجراحی و تهاجمی لاغری، طی چندین سال گذشته محبوبیت زیادی را کسب کرده اند. به این صورت که تعداد کل عمل های انجام شده‌ی هایفوتراپی در بین سال های 2012 تا 2020، 64.8 درصد افزایش یافته است. اما چه مزایایی باعث این اتفاق شده است؟ در ادامه به چندین مورد از مزایای این روش لاغری که از آن برای انجام کار های دیگری نیز استفاده می شود اشاره خواهد شد.

 • کاهش چین و چروک
 • سفت تر شدن پوست و جلوگیری از افتادگی
 • استفاده در لیفتینگ گونه ها، ابرو و پلک ها
 • افزایش درجه تمایز خطوط فک (jawline definition)
 • صاف تر کردن پوست

هایفوتراپی برای جوانسازی صورت

هایفوتراپی روشی درمانی برای جوانسازی است که از مزیت سفت کردن پوست و از بین بردن چین و چروک‌های آن برای زیباترکردن صورت استفاده می‌شود. همانطور که در بالاتر نیز گفته شد گرمای تابش اشعه‌ی اولتراسوند، سلول های پوست را تحریک می کند تا که کلاژن بیشتری تولید کنند. افزایش کلاژن منجر به سفت تر و محکم تر شدن پوست و کاهش چین و چروک های آن می شود. علاوه بر این هیچ آسیبی نیز به لایه های بالایی و مجاور پوست وارد نخواهد شد.

مراقبت های قبل و بعد لاغری موضعی با هایفوتراپی

از جمله مراقبت های قبل و بعد ازاین روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر داخل بدن خود پلاتین و یا پیرسینگ دارید، پزشک را در جریان قرار دهید.
 • به هیچ عنوان بعد از هایفوتراپی از کمپرس آب سرد استفاده نکنید.
 • داروها و پمادهای موضعی که پزشک تجویز کرده را با دقت، سر موعد مقرر خود استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین که موجب تعریق بدن می‌شود، تا چند روز بعد از هایفوتراپی خودداری کنید.
 • به هیچ عنوان قبل از هایفوتراپی لاغری از سولار و حمام آفتاب استفاده نکنید.
 • به مدت یک هفته پس از هایفوتراپی از کرم‌‌ها و لوسیون‌های لایه‌بردار استفاده نکنید.

سوالات متداول در رابطه با لاغری با هایفوتراپی

نتایج درمان لاغری با هایفوتراپی

این روش معمولاً در یک جلسه روی سه ناحیه از بدن تاثیر می گذارد و به طور متوسط ۴ تا ۶ سانتیمتر از سایز ناحیه تحت درمان را طی سه ماه بعد از جلسه درمانی کم می کند. هرچند نتایج هایفوتراپی برای لاغری طی یک تا دو هفته اول کاملاً محسوس است اما نتایج واقعی آن ۳ تا ۴ ماه بعد مشخص خواهد شد.

هزینه هایفوتراپی چقدر است ؟

هزینه هایفوتراپی لاغری به عوامل مختلفی مانند نوع دستگاه مورد استفاده، کلینیک درمانی، داروهای تجویز شده، شرایط جسمی بدن مراجعه کننده، پزشک پوست مو و زیبایی شما بستگی دارد. معمولا در جلسه مشاوره‌ای که با پزشک ، قبل از عمل خواهید داشت هزینه نهایی مشخص خواهد شد.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

57 پاسخ

 1. سلام دکتر جان لاغزی با دستگاه امکان بازگشت داره ؟؟ برای بارداری چطور ؟؟

  1. با سلام بهتره در دوران بارداری انجام نشود
   تمام روش های لاغری برای همیشه ماندگار نیستند

  1. با سلام با توجه به موضوع داره بعد از چندین جلسه مداوم و با رعایت رژیم غذایی یک الی 2 سایز

 2. من فکر میکردم هایفو فقط برای برطرف کردن جای جوشو، جوانسازی پوست و ایناست. نمیدونستم برای لاغری هم استفاده میشه چه جالب

  1. با سلام با انرژی لیزر و گرما باعث کاهش حجم چربی در ناحیه مورد نظر میشه دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید