سریع‌ترین راه رفع غبغب

سریع‌ترین راه رفع غبغب
سریع‌ترین راه رفع غبغب

در زندگی روزمره نوین هر فرد زمان زیادی را جلوی آینه می‌گذراند یا به عکس‌های سلفی که از خود انداخته نگاه می‌کند. ممکن است برای انتخاب عکس پروفایل یا عکسی که قصد انتشار آن در فضای مجازی را دارید، بیش از اندازه به جزئیات چهره خود حساس شده و دقت کنید. استفاده از فیلتر‌های اصلاح کننده صورت هم ممکن است باعث ترغیب فرد برای ایجاد تغییراتی در چهره شوند. داشتن غبغب هم از مواردی است که عموم افراد دوست دارند آن را از چهره خود محو کنند.در این مقاله با سریع‌ترین راه رفع غبغب آشنا خواهید شد.

غبغب چیست و چگونه تشکیل می‌شود 

غبغب لایه‌ای از چربی است که در ناحیه زیر چانه تجمع پیدا می‌کند. غبغب چیز غیر معمولی نیست و در افراد زیادی بوجود می‌آید.  با اینکه چاقی و اضافه وزن از دلایل اصلی تشکیل غبعب هستند، اما این‌طور نیست که صرفا افراد چاق غبغب داشته باشند.‌ عوامل مختلفی مانند افتادگی پوست با افزایش سن و عوامل ژنتیکی می‌توانند موجب بروز غبغب شوند.

سریع‌ترین راه رفع غبغب

اگر غبغب دارید، راه‌های مختلفی برای رفع آن‌ وجود دارد، راه‌های اولیه مانند کاهش وزن و ورزش کردن ممکن است موثر باشند. انجام عملیات زیبایی خاص یا جراحی پلاستیک هم برای رفع غبغب پیشنهاد می‌شوند. از بین رفتن غبغب موجب جوانسازی صورت و زیباتر شدن چهره می‌شود.

رفع غبغب با کمک ورزش

شواهد علمی خاصی برای تایید موثر بودن ورزش‌های مخصوص برای رفع غبغب وجود ندارد،‌ اما در گفتمان‌های عامیانه، زیاد به آن اشاره می‌شود و افراد مختلف از تجربه‌های مثبت خود می گویند. بعضی حرکات ورزشی موجب تقویت عضلات ناحیه چانه و کشیده شدن پوست این ناحیه می‌شوند.

این حرکات ورزشی شامل تمرین دادن گردن به سمت جلو و عقب،‌ قرار دادن توپ زیر چانه، کشیدن زبان به بیرون، کشیدن گردن و حرکات مشخصی در چانه به بهبود وضعیت چربی‌های ناحیه غبغب و پوست این ناحیه کمک می‌کند. فیت بودن و ورزش کردن به صورت مرتب منجر به جوانسازی پوست صورت و شادابی چهره نیز می‌شود.

رفع غبغب با استفاده از ماسک صورت

ماسک‌های صورت خاصی وجود دارند که موجب رفع افتادگی پوست،‌ کشیده شدن پوست و جوانسازی صورت می‌شوند. این ماسک‌های حاوی گلیسیرین، کافئین و چای سبز موجب افزایش تاثیرگذاری ورزش‌های صورت می‌شوند.استفاده روزانه از ماسک سفیده تخم مرغ، عسل و آب‌لیمو موج کاهش چربی تجمع یافته در ناحیه زیر چانه می‌شود.

رفع غبغب با کاهش وزن

اگر به دلیل اضافه وزن شاهد تجمع چربی در ناحیه غبغب هستید، کاهش وزن به برطرف شدن آن کمک می‌کند. بهترین راه برای کاهش وزن، پیروی از رژیم غذایی سالم و ورزش کردن است.

نکات سالم خواری:

 • میوه و سبزیجات بیشتری میل کنید.
 • استفاده کردن از آرد کامل به صورت جایگزین برای آرد سفید.
 • تا حد ممکن از غذاهای فرآوری شده استفاده نکنید.
 • پروتئین میل کنید.
 • از چربی‌های مفید مانند روغن زیتون، آووکادو و مغزها استفاده کنید.
 • از لبنیات کم چرب استفاده کنید.
 • کالری شماری فراموش نشود.

در کنار تغذیه سالم، ورزش کردن به صورت منظم به کاهش وزن کمک می‌کند.

رفع سریع غبغب با روش‌های زیبایی

اگر به صورت ژنتیکی غبغب دارید و اضافه وزن موجب بوجود آمدن آن نشده باشد؛‌ کاهش وزن کمکی نخواهد کرد. راه‌های پیشنهادی دیگری هم برای رفع غبغب وجود دارند.

لیپولیز

لیپولیز یا لیپواسکالپچر،‌روشی از لیپوساکشن است که با استفاده از اشعه لیزر چربی‌های تجمع یافته زیر پوست، ذوب و تخلیه می‌شوند. برای انجام  لیپولیز بی‌حسی موضعی کفایت می‌کند.لیپولیز برای از بین بردن چربی اضافی کارایی دارد و موجی جوانسازی صورت یا کشیده شدن پوست نمی‌شود.

عوارض جانبی لیپولیز:

 • کبودی
 • درد
 • تورم

مزوتراپی

مزوتراپی از روش‌های معمول تغذیه پوست و مو؛ ‌جهت حوانسازی صورت و افزایش رشد مو است. طی مزوتراپی می‌توانیم مواد متنوعی را به بافت‌های زیرین پوست وارد کنیم، برای رفع غبغب مواد تجزیه کننده چربی به زیر پوست تزریق می‌شود. این تزریقات متعدد هستند و مقدار هر تزریق بسیار اندک است.

تزریق دئوکسی کولیک موجب تجزیه چربی زیر پوست می‌شود. در هر جلسه مزوتراپی برای رفع غبغب باید حداقل 20 تزریق انجام شود. حدودا 6 جلسه مزوتراپی لازم است تا نتیجه مورد نظر مشاهده شود. جلسات مزوتراپی با یک ماه فاصله انجام می‌شوند.

عوارض جانبی مزوتراپی:

 • تورم
 • کبودی
 • درد
 • بی حسی
 • قرمزی

هایفوتراپی

برای انجام هایفوتراپی باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید. با معاینه دقیق، طول موج مورد نیاز در جلسات و تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد به صورت شخصی مشخص می‌شود.برای مراجعه جهت انجام هایفوتراپی، پوستتان کاملا تمیز باشد و آرایش نکنید. قبل از انجام درمان، ناحیه گردن و غبغب مجددا توسط متخصص  ‌به طور کامل پاکسازی و ضدعفونی می‌شود.

سریع‌ترین راه رفع غبغب

ناحیه تحت درمان با ژل خاصی پوشیده می‌شود. بعد از پخش شدن ژل در ناحیه تحت درمان، دستگاه روی گردن و چانه قرار داده می‌شود.تنظیمات دقیق امواج صوتی با توجه به میزان تجمع چربی در ناحیه غبغب به طور دقیق توسط متخصص انجام می‌شود. از مزایای انجام هایفوتراپی این است که مستقیما بر ناحیه هدف تاثیر می‌گذارد و بر سایر نواحی بی‌تاثیر است.

جلسات رفع غبغب به وسیله هایفوتراپی بین 30 تا 60 دقیقه زمان لازم دارد. انجام این نوع درمان نیازی به بی‌حسی و بیهوشی ندارد و کاملا بدون درد است.طی جلسات درمانی، سلول‌های چربی زائد توسط امواج صوتی تخریب شده و به مرور تخلیه می‌شوند. جوانسازی صورت از تاثیرات جانبی این روش درمانی است. زیرا موجب تحریک تولید کلاژن توسط سلول‌های پوستی می‌شود.

انجام هایفوتراپی محدودیت سنی خاصی ندارد و عموم افراد می‌توانند آن را انجام دهند، البته برای افراد زیر 30 سال و بالای 75 سال پیشنهاد نمی‌شود. این روش درمانی باعث از بین رفتن افتادگی پوست و جوانسازی صورت می‌شود.افراد دیابتی یا افرادی که دارای بیماری‌های عروقی هستند گزینه‌های مناسبی برای انجام این روش درمانی نیستند.

انجام هایفو باید با فاصله دو هفته‌ای از بوتاکس، تزریق ژل و فیلر انجام شود.داشتن آلرژی پوستی، زگیل و‌ تب‌خال در ناحیه گردن برای انجام این روش اختلال ایجاد می‌کند و بهتر است قبل از انجام درمان  زوائد از بین بروند.

عوارض جانبی:

 • احساس سوزش
 • قرمزی
 • تورم

کلام آخر

اصلاح معایب چهره و رسیدن به ظاهر دلخواه این روز‌ها کار سخت و غیرممکنی نیست. استفاده از امکاناتی که دانش پزشکی فراهم کرده هم در زمینه زیبایی و هم در مسائل مربوط به سلامتی مزایای فراوانی به همراه دارد. جراحی های زیبایی هم مانند همه پروسه‌های پزشکی باید زیر نظر و تحت تجویز پزشک متخصص انجام شود؛ تا عوارض جانبی و خطرات آن به حداقل رسیده و بهترین نتیجه به دست آید.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید