دستگاه لیزر کندلا

دستگاه لیزر کندلا

دستگاه‌های لیزر متنوعی در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. استاندارد بودن این دستگاه‌ها و داشتن تاییدیه‌هایی مانند FDA و TGA از فاکتور‌های مهمی است که حین انتخاب دستگاه برای مراکز زیبایی مورد توجه و بررسی دقیق قرار می‌گیرد. دستگاه لیزر کندلا یکی از حرفه‌ای ترین و کارآمد‌ترین دستگاه‌های لیزر در جهان است.

دستگاه لیزر کندلا

معرفی دستگاه لیزر کندلا

دستگاه لیزر کندلا بیشتر از 50 سال است که در دنیای زیبایی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیش از 10 میلیون تجربه درمانی از خود به ثبت رسانده است. از این رو می توان دستگاه لیزر کندلا را به عنوان لیدر و سر دم دار دستگاه‌های لیزر مو‌های زائد معرفی کرد.

برای افزایش رضایت مصرف کنندگان، دستگاه‌های لیزر کندلا به خنک کننده‌ها مجهز شده‌اند، این خنک کننده‌ها باعث جلوگیری از سوزش پوست و تجربه لیزری بدون درد می‌شود.

نحوه عملکرد دستگاه لیزر کندلا

دستگاه لیزر کندلا برای از بین بردن دائمی موهای زائد از تکنولوژی خاصی استفاده می‌کند. با استفاده از این تکنولوژی فولیکول‌های مو هدف قرار گرفته و موجب توقف رشد مو می‌شود. این دستگاه با تولید نور لیزر و تابش‌های طولانی با طول موج 755 نانومتر موجب از بین رفتن فولیکول مو می شود. نحوه تاثیرگذاری این دستگاه بر اساس خاصیت جذب نور توسط مو‌ها طراحی شده است. دستگاه کندلا برای لیزر مو‌های زائد همه انواع پوست مناسب و کارآمد است.

از پوست‌های خیلی روشن تا تیره‌ترین طیف پوستی قابلیت درمان توسط دستگاه لیزر کندلا را دارند.دستگاه لیزر کندلا، ریشه مو‌ها را هدف قرار می‌دهد. با انتقال انرژی و گرما به فولیکول مو‌ها، موجب ایجاد اختلال در عملکرد فولیکول مو می شود. این اختلال باعث ناتوانی فولیکول‌ها در تولید مجدد موها خوهد شد. با چند مرتبه تکرار جلسات لیزر شاهد از بین رفتن دائمی مو‌ها خواهیم بود. هر چند به مرور زمان، ممکن است مقدار کمی از مو‌ها مجددا رشد کنند، از این رو برای دائمی شدن این نتایج باید جلسات یادآور لیزر به صورت سالانه انجام شوند.

اضافه شدن سیستم‌های خنک کننده به دستگاه لیزر کندلا، موجب جلوگیری از سوزش سطح پوست و سر شدن موضعی پوست می شود. سر شدن پوست توسط این سیستم خنک کننده، باعث کاهش احساس درد طی جلسه لیزر مو‌های زائد می‌شود.دستگاه لیزر کندلا دقت عمل بسیار بالایی دارد و حتی قابلیت تنظیم هم دارد. این قابلیت تنظیم در دستگاه‌های لیزر مو‌های زائد زیادی دیده نمی‌شود. به طور کلی هرچقدر انرژی تابیده شده، بیشتر به وسیله فولیکول‌ها جذب شود،‌تاثیر بهتری بر توقف رشد مو می‌گذارد.

مو‌های تیره و ضخیم جذب انرژی بیشتری دارد و با تاباندن لیزری با انرژی پایین می‌توان موجب از بین رفتن آن‌ها شد. هرچند برای از بین رفتن مو‌های نازک باید انرژی بیشتری در مدت زمان کمتری به آن‌ها تابانده شود. تامین این انرژی کافی در زمان کوتاه از دیگر مزایای دستگاه لیزر کندلا نسبت به سایر دستگاه‌های لیزر مو‌های زائد است.

از دیگر برتری‌های دستگاه کندلا برای لیزر کردن مو‌های زائد می‌توان به سرعت بالای عملکرد آن و هزینه مقرون به صرفه‌اش اشاره کرد.دستگاه‌های لیزر در میزان نفوذ آن‌ها به عمق پوست، طول موج لیزر، اندازه سری دستگاه و روش خنک کردن پوست متفاوتند.دستگاه لیزر کندلا علاوه بر از بین بردن مو‌های زائد و ناخواسته بدن کاربرد‌های دیگری نیز دارد.

از دیگر کاربرد‌های دستگاه کندلا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برداشتن خال
 • درمان واریس
 • از بین بردن و محو کردن جای بخیه سزارین
 • برداشتن تتو
 • سیتومتری جریان خون
 • میکروسکوپ کانفوکال
 • شکستن سنگ‌های کلیه
 • تشخیص‌های فلورسنس
 • حکاکی
 • علامت گذاری
 • پوشش فلزات و سرامیک‌ها

پالس‌های تولید شده از دستگاه لیزر کندلا توسط ملانین پوست جذب می شود؛ به همین دلیل این دستگاه برای از بین بردن میک‌آپ‌های دائمی، تتوها و برداشتن خال‌ها کارآمد است. این دستگاه برای برداشتن تتو‌های جوهری به رنگ سبز و سیاه بیشترین کارآیی را نشان داده‌است.

تعداد جلسات لیزر مو‌های زائد

برای از بین رفتن دائمی مو‌های زائد، باید جلسات لیزر به صورت دوره ای تکرار شوند. در ابتدا فاصله این جلسات ماهانه است. به مرور مدت زمان بین هر دو جلسه افزایش پیدا می‌کند و نهایتا به صورت جلسات یادآور سالانه جهت ماندگاری تاثیر آن انجام می‌شود.

دستگاه لیزر کندلا

دلیل اصلی تکرار این جلسات لیزر از بین رفتن حداکثری مو‌هاست. همان‌طور که اشاره کردیم اشعه لیزر با تاثیر بر فولیکول مو‌ها و ایجاد اختلال در عملکرد طبیعی آن‌ها،‌ موجب توقف روند رشد مو می‌شود. این تاثیر تنها در زمانی اتفاق می‌افتد که فولیکول در فاز مشخصی از رشد مو قرار داشته باشد و فعال باشد.

تاباندن اشعه لیزر به فولیکول در فاز استراحت موجب ایجاد احتللال در عملکرد آن نشده و روند رشد مو به صورت طبیعی اتفاق می‌افتد. بنابراین در هر جلسه لیزر فقط فولیکول‌هایی که در فاز مورد نظر باشد تاثیر می‌پذیرند و مابقی آن‌ها به فعالیت طبیعی خود ادامه خواهند داد.

می بینیم که تکرار جلسات لیزر در فواصل زمانی مشخص برای دیدن نتیجه مورد نظر ضروری است.با توجه به شرایط پوست، از جمله رنگ پوست بیمار و موهای زائد وی، تعداد این جلسات درمانی توسط پزشک متخصص مشخص می‌شود. ناحیه مورد نظر نیز در تعیین تعداد جلسات موثر است.

 کلام آخر

لیزر کردن مو‌های زائد از متد‌های به نسبت جدید در صنعت زیبایی و پزشکی است، که موجب از بین رفتن دائمی مو‌های ناخواسته در بدن می شود. خانم ‌ها و آقایان بسیار زیادی در سرتاسر جهان با مو‌های زائد بدن درگیری دائمی دارند و به دنبال روشی برای رهایی از آنهایند، هرچند اصلاح مو‌‌های بدن انتخابی شخصی است و به صورت فردی و طبق سلیقه و علاقه شخص معین می‌شود.

در صورتیکه حضور مو‌ها روی سطح پوست بدنتان برای شما ناخوش آیند است، لیزر کردن آن‌ها از راحت‌ترین راه حل هاست. از آنجاییکه با انجام لیزر مدت‌های طولانی شاهد رشد مجدد مو‌ها نخواهید بود و نهایتا به طور دائمی از شرشان خلاص خواهید شد.

قبل از شروع این روند درمانی حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا نوع لیزر و جلسات مورد نیازتان را برای شما تعیین کند. دستگاه لیزر کندلا از جامع‌ترین دستگاه‌های حال حاضر می‌باشد که برای درمان طیف وسیعی از پوست‌ها از روشن تا تیره و انواع مو ها از بسیار نازک تا ضخیم و تیره کارآیی دارد. انجام مراقبت‌های قبل و بعد از جلسه لیزر به گرفتن بهترین نتیجه کمک خواهد کرد.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید