تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

فیلر گونه برای فرم دهی، اصلاح و زاویه دار کردن گونه استفاده می شود.

فیلر: رووفیل، پرفکتا، آیدیا لیپس، درمال استایل، الیاکسین، لیکویی ایمپلنت، فیورج، ژوویدرم

ماندگاری: 6 ماه تا یکسال


تزریق فیلر به گونه

قیمت: متناسب با برند و هر سی سی متفاوت است.

برای رزرو وقت تزریق ژل گونه با ما تماس بگیرید

احساس می‌کنید گونه‌هایتان کمی خوابیده هستند؟ شاید آرزو دارید که گونه‌هایتان زاویه دارتر باشند، یا بیشتر سایه بیندازند، یا فقط کمی ‌حجم بیشتر داشته باشند. مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید، ممکن است ساختار استخوانی مناسبی نداشته باشید، یا شاید هم کهولت سن در شما ممکن است منجر به کاهش حجم گونه‌های شما شده باشد. به همین دلیل است که به فیلرهای گونه نیاز دارید.

محبوبیت فیلر‌های گونه در حال افزایش است، و جای تعجب نیست که چرا این محبوبیت، روزافزون است. هر روز به تعداد بیماران و متقاضیانی که تصور می‌کنند با پرحجم کردن گونه‌های خود، زیبا‌تر خواهند شد، بیشتر می‌شود.

در این مقاله هر آنچه که باید در مورد فیلر گونه و روش تزریق فیلر گونه بدانید را مورد بحث قرار می‌دهیم. اگر سوالات بیشتری دارید، توصیه می‌کنیم که با کلینیک دکتر صراف تماس بگیرید.

فیلر گونه چیست؟

فیلرهای گونه در اصل فیلر‌های پوستی هستند که به طور خاص به گونه‌ها تزریق می‌شوند. فیلرهای پوستی، ژل مانند و نرم و قابل تزریق هستند که در زیر سطح پوست تزریق می‌شوند. از آن‌ها برای انواع کاربردهای آرایشی رایج مانند صاف کردن خطوط لب، حجم دادن به لب‌ها و چین‌های بینی، بلند کردن استخوان گونه، کاهش حلقه‌های زیر چشم، حجم دادن به دست‌ها و البته پرکردن گونه‌ها استفاده می‌شود.

محصولات فیلر پوستی در هر دو فرمول مصنوعی و طبیعی وجود دارند. محبوب‌ترین فرمول‌ها از اسید هیالورونیک یا HA به عنوان ماده پایه خود استفاده می‌کنند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که توسط بدن تولید می‌شود و به جوانسازی، تقویت، آبرسانی و سلامت عمومی‌ پوست کمک می‌کند.

نمونه کارهای فیلر گونه :

فیلر‌های گونه چگونه کار می‌کنند؟

در اکثر فرمول‌ها، به ویژه آن‌هایی که با اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند، ژل پس از تزریق در زیر پوست قرار می‌گیرد و در ناحیه اطراف محل تزریق پخش می‌شود.

پس از یک دوره شش ماهه یا بیشتر، فیلر به تدریج و با خیال راحت جذب بدن می‌شود و پس از آن برای حفظ نتایج و زیبایی به درمان دیگری نیاز است.

با تزریق ژل به گونه‌ها، اسید هیالورونیک یا ترکیب مشابهی که در فرمول استفاده شده است، باعث افزایش حجم و آبرسانی گونه‌ها می‌شود و به گونه‌ها حالتی طبیعی و سالم می‌بخشد.

یکی از مزایای اصلی استفاده از مواد تزریقی ساخته شده با اسید هیالورونیک این است که فیلر‌های اسید هیالورونیک را می‌توان با محلول‌های ایمن خاصی حل کرد. این بدان معنی است که اگر بیمار از فیلر گونه خود ناراضی باشد، ارائه دهنده می‌تواند آن را با راه حلی دنبال کند تا فیلر را وادار به حل شدن کند، نه اینکه منتظر بماند تا فیلر به طور طبیعی توسط بدن جذب شود.

سایر گزینه‌های ایمن و محبوب از پلی متیل متاکریلات، پلی-ال-لاکتیک اسید، هیدروکسی آپاتیت کلسیم و چربی اتولوگ ساخته شده‌اند که چربی‌هایی هستند که از بدن خود بیمار تهیه شده و به ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود.

در حالی که هر ماده مزایا و معایب خاص خود را به همراه دارد، فیلر‌های اسید هیالورونیک به دلیل نتایج بی‌خطر و فوری، محبوب‌ترین انتخاب‌ها هستند.

چرا فیلر‌های گونه مهم هستند؟

بیشتر مردم فیلر و ژل لب را ترجیح می‌دهند. اکثر آن‌ها در واقع از قدرت درمان‌ اطراف نواحی گونه زیاد آگاه نیستند. با این وجود، فواید تزریق ژل گونه در چیست؟

تزریق‌ ژل گونه یک هدف منحصر به فرد دارند: مشخص کردن استخوان گونه‌های بیمار. بسیاری از جراحان پلاستیک و متخصصان پوست موافق هستند که گونه‌های مشخص پایه ساختار استخوانی برجسته و جذاب صورت هستند.

هنگامی ‌که فردی دارای گونه‌های برجسته باشد، صورت او به طور خودکار ظاهری برجسته‌تر پیدا می‌کند، در حالی که سایه مرکزی زیر استخوان گونه، لاغری و جوانی را در قسمت بالایی و میانی صورت ایجاد می‌کند.

تزریق‌ ژل گونه کاربردهای زیادی را به افراد ارائه می‌دهند. برای مثال، افرادی که صورت‌های گرد دارند، می‌توانند درمان را سفارشی کنند تا چهره‌ای زاویه‌دار داشته باشند. افرادی که صورت‌های لاغرتری دارند می‌توانند روی چاق شدن گونه‌های خود تمرکز کنند.

در درمان گونه، هنر بیشتر از حجم دادن به ناحیه تحت درمان است. هدف پزشک باید تکمیل صورت با فیلر گونه باشد تا به تقارن صورت راست و چپ دست یابد و به زیبایی طبیعی صورت بیمار برسد.

چگونه بهترین دکتر را برای تزریق ژل گونه انتخاب کنیم؟

برخی از پزشکان دوست دارند از فیلر‌های گونه به عنوان «درمان کانتورینگ با سرنگ» یاد کنند. با این حال، مهم است که از ترکیب مناسب و همچنین تکنیک مناسب استفاده شود. همانطور که در بالا گفتیم، گونه‌های قوی پایه و اساس ساختار استخوانی جذاب صورت هستند، پس باید به زیبایی شکل داده شوند.

اگر پزشک از فیلر گونه‌ای استفاده کند که خیلی زخمت یا بیش از حد بولد است، در معرض خطر داشتن ظاهری بیش از حد زاویه‌دار قرار می‌گیرید و باعث می‌شود چهره به جای جذاب، عجیب به نظر برسد.

بهترین فیلر‌های گونه آنهایی هستند که حاوی اسید هیالورونیک باشند و ویسکوزیته بالاتری داشته باشند. گزینه‌های با ویسکوزیته بالا به دلیل استحکام بیشتر، سخت‌تر پخش خواهند شد. هنگام درمان گونه‌ها، فیلر‌هایی را می‌خواهید که در محل تزریق مورد نظر خود باقی بمانند تا برجستگی استخوان گونه ای را که به دنبال آن هستید ایجاد کند.

اکثر پزشکان Juvederm Voluma را برای فیلر‌های گونه توصیه می‌کنند، زیرا Juvederm Voluma از اسید هیالورونیک ساخته شده است و به دلیل ویسکوزیته بالا شناخته شده است. افرادی که تحت درمان با Juvederm Voluma قرار می‌گیرند، گونه‌های خود را بدون زاویه‌دار شدن بالا می‌بینند، که احتمالاً می‌تواند شبیه یک ایمپلنت پلاستیکی صورت باشد.

کاندیدای ایده آل برای تزریق ژل گونه

از آنجایی که این یک درمان غیرتهاجمی‌ است، اکثر افراد می‌توانند به طور ایمن و با موفقیت با تزریق‌های اطراف صورت، از جمله گونه‌ها، درمان شوند. کاندیدهای ایده آل برای فیلر گونه کسانی هستند که:

• سیگار نمی‌کشند

• از نظر جسمی ‌سالم هستند

• فرآیند فیلر و نتایج بالقوه و انتظارات پس از آن را کاملاً درک می‌کنند

• از روش‌های مناسب مراقبت پس از درمان آگاه هستند

• چهره‌هایی داشته باشند که می‌توانند با فیلر‌های گونه تکمیل شوند (در مورد اینکه آیا درمان فیلر برای شما مناسب است یا خیر، با پزشک انتخابی خود مشورت کنید).

 هزینه تزریق ژل گونه چقدر است؟

قیمت دقیق تزریق ژل گونه شما به عوامل متعددی از جمله تخصص پزشک، محل درمان و میزان فیلر مورد نیاز برای گونه‌ها بستگی دارد.

ایمپلنت یا فیلر؟

فیلر‌های پوستی به مراتب ساده‌ترین و غیر تهاجمی‌ترین راه برای افزایش برجستگی استخوان گونه یا حجم دادن به گونه‌های شما هستند. گونه‌ها و استخوان گونه‌ها ناحیه سختی برای درمان با روش‌های دیگر هستند و تنها روش درمانی دیگر برای حجم دادن به گونه‌ها، ایمپلنت است.

ایمپلنت‌های صورت نتایج زیبایی دائمی ‌را ارائه می‌دهند، اما به جراحی طولانی و خسته کننده نیز نیاز دارند، به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد به جای آن، فیلر گونه‌ها را انتخاب می‌کنند.

انتخاب یک پزشک قابل اعتماد

قبل از هر درمانی، مهم است که پزشکی را انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد. با توجه به هزینه بالای این درمان، حضور فیلر‌های پوستی در بازار سیاه در حال افزایش است تا برای تزریق در منزل یا توسط پزشکانی خریداری شود که قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری را ارائه می‌دهند. اما به هر حال از محصولات مشکوک استفاده می‌کنند.

هر چیزی که در پوست تزریق می‌شود برای ایمنی کاملاً باید مورد تایید FDA باشد، زیرا ممکن است عوارض خطرناکی در هنگام استفاده از محصولات نامطمئن ایجاد شود. در برخی موارد، ژل‌های ارزان، از مواد غیر استریل (معمولاً ژل مو یا ترکیبات پلاستیکی) ساخته می‌شوند.

فیلر‌ها یا ترکیبات پلاستیکی مبتنی بر ژل مو اغلب می‌توانند منجر به مرگ سلول‌های پوست، عفونت‌های خطرناک، واکنش‌های آلرژیک شدید و در برخی موارد آمبولی شوند که می‌تواند باعث کوری شود.

مشاوره

هنگامی ‌که یک کلینیک مورد اعتماد را انتخاب کردید، قبل از درمان، مشاوره‌ای بین شما و پزشکتان تنظیم می‌شود. در طول این مشاوره، شما و پزشکتان درباره موارد زیر صحبت خواهید کرد:

• اهداف و انتظارات شما از درمان فیلر

• هر گونه آلرژی موجود، شرایط پزشکی، و درمان‌های پزشکی در حال انجام

• هر دارو یا مکملی که ممکن است مصرف کنید

• هرگونه مصرف مواد مخدر، الکل، یا سیگار

• نتایج مورد انتظار و همچنین نحوه ماندگاری آن‌ها

• درمان قرار است چه کاری انجام دهد، و چگونه از تزریق برای شکل دادن و فرم دهی فعال صورت شما استفاده می‌شود.

در طول روند درمان و تزریق ژل گونه

خود روش بسیار ساده است. بیمار در روز برنامه ریزی شده درمان مراجعه می‌کند و برای جلوگیری از هر گونه درد ناشی از تزریق، عمل با بی حس شدن صورت بیمار شروع می‌شود. فرآیند بی حسی نباید بیش از پنج دقیقه طول بکشد.

پس از بی حس شدن صورت، گونه‌ها کشیده می‌شوند، بنابراین پزشک می‌تواند محل دقیق تزریق را برای قرار دادن فیلر مناسب قرار دهد. سپس مواد تزریقی به گونه‌ها و ناحیه اطراف تزریق می‌شوند. این فرآیند نباید بیش از پنج تا ده دقیقه طول بکشد.

شما نباید انتظار داشته باشید که بلافاصله بعد از عمل نتایج را ببینید.

پس از تزریق ژل گونه

عوارض جانبی احتمالی

پس از عمل، معمولاً برای بیمار تورم جزئی در اطراف محل‌های تزریق مشاهده می‌شود. برای کاهش تورم، می‌توانید یخ را روی نواحی متورم بمالید، اما این کار نباید ضروری باشد، زیرا تورم به طور طبیعی پس از چند روز از بین می‌رود. پس از تورم، گونه‌ها رفته رفته خودی نشان می‌دهند.

مهم است که درمان خود را توسط یک متخصص با تجربه و مورد اعتماد انجام دهید، زیرا عوارض جانبی جدی معمولاً زمانی رخ می‌دهد که درمان به درستی انجام نشده باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، برخی از عوارض جانبی احتمالی جدی عبارتند از:

• آمبولی

• مرگ سلولی پوست

•واکنش‌های آلرژیک

فیلر‌های گونه چه مدت ماندگاری دارند؟

طول عمر فیلر گونه به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله مهم‌ترین آن‌ها میزان متابولیک طبیعی است که ژل هیالورونیک اسید را در بدن شما تجزیه و جذب می‌کند، که می‌تواند از فردی به فرد دیگر کمی ‌متفاوت باشد.

با این حال، معمولاً یک بیمار می‌تواند انتظار داشته باشد که تزریق فیلر پوست به مدت 6 ماه، تا میانگین 10 تا 12 ماه، به طور مداوم باقی بماند، حتی برخی از افراد 18 ماه می‌توانند فیلر گونه‌های خود را داشته باشند.

توجه داشته باشید که وقتی نتایج شما شروع به محو شدن کرد، هیچ چیزی مانع از دریافت مجدد درمان نمی‌شود. بسیاری از بیماران تصمیم می‌گیرند هر 9 تا 10 ماه یکبار یک درمان را رزرو کنند تا ساختار زیبایی و حجم ایده‌آل خود را در گونه‌هایشان حفظ کنند.

سخن آخر

ما در این مقاله راجع به فیلر و تزریق ژل گونه صحبت کردیم. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید یا قصد رزرو نوبت دارید، با کلینیک دکتر صراف، با بیش از دو دهه تجربه‌ی بین‌المللی تماس بگیرید.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید