تزریق ژل واژینال

تزریق ژل واژینال

با پیشرفت دنیای پزشکی و زیبایی، تقریبا هیچ چیز غیر ممکنی در رابطه با تغییر دادن ظاهر بدن وجود ندارد. از تغییر دادن فرم بینی و چشم‌ها گرفته تا از بین بردن دائمی مو‌های زائد بدن و جوانسازی واژن و نواحی تناسلی. در بدن افراد با افزایش سن، حجم بافت‌ها کاهش پیدا می‌کند. این کاهش حجم موجب بوجود آمدن تغییراتی در ظاهر افراد و ظهور علائم پیری خواهد شد. این از دست رفتن حجم بافتی، در ناحیه واژینال هم اتفاق می‌افتد که می‌تواند موجب تغییرات عملکردی و ظاهری آن شود.

به طور عمومی این علائم بعد از یائسگی مشاهده می‌شوند و ممکن است موجب ایجاد اختلالات ادراری در خانم‌ها شود. این تغییرات ظاهری و عملکردی در ناحیه واژینال خانم‌ها می‌تواند مشکلات متعددی برای آن ها ایجاد کند. از نارضایتی از ظاهر بدن گرفته تا عدم رضایت از روابط زناشویی و اختلالات ادراری تزریق ژل یکی از راه حل‌های متداول برای جبران حجم از دست رفته در بافت‌های مختلف بدن است. در این مورد خاص، تزریق ژل واژینال می‌تواند موجب جوانسازی واژن و برطرف شدن مشکلات این ناحیه از بدن شود.

تزریق کردن ژل به واژن

تزریق ژل واژینال یکی از راه‌های معمول برای جوانسازی واژن است. عموم خانم‌‌ها از امکان تزریق ژل به لب‌ها، گونه‌ها و سایر اجزای صورت اطلاع دارند و با مزایای آن آشنا هستند، اما آیا می‌دانستید امکان تزریق کردن ژل به واژن وجود دارد؟ تزریق ژل واژینال چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

تزریق کردن ژل به واژن

تعداد قابل توجهی از خانم‌ها صرفنظر از شرایط سنی، برای رسیدن به ارگاسم جنسی دچار مشکل می‌شوند. این ناتوانی برای رسیدن به ارگاسم جنسی موجب حس سرخوردگی و نارضایتی در فرد خواهد شد. خوشبختانه راه‌هایی برای رفع این مشکل وجود دارد. تزریق ژل واژینال نه تنها موجب بهبود ظاهر ناحیه تناسلی می‌شود بلکه می‌تواند به حل مشکلات ارگاسمی فرد هم کمک کند.تزریق کردن ژل به واژن با جبران حجم از دست رفته طی افزایش سن، موجب برطرف شدن مشکلات دفع ادرار در فرد خواهد شد.

تزریق ژل واژینال موجب تنگ شدن مجرای واژن، بدون نیاز به جراحی و خون ریزی و بدون نیاز به گذراندن زمان نقاهت می‌شود. با تزریق کردن ژل به واژن موجب جوانسازی واژن، جبران حجم از دست رفته، کشیده شدن پوست واژن، افزایش حساسیت واژن و بهبود اختلالات ادراری می‌شوید.

ارتقا لذت جنسی

یکی از فاکتور‌های اصلی برای رسیدن به ارگاسم جنسی در خانم‌ها تحریک شدن نقطه جی در ناحیه تناسلی آن‌هاست. نقطه جی روی سطح ناحیه تناسلی قرار دارد؛ از این رو رسیدن به ارگاسم داخل واژنی برای بسیاری از خانم‌ها غیرممکن است. یکی از دلایلی که منجر به سختی در رسیدن به ارگاسم در خانم‌هاست، در دسترس نبودن نقطه جی و سختی در تحریک آن طی رابطه جنسی است.

تزریق کردن ژل به واژن و نقطه جی، موجب بهبود عملکرد جنسی و ارتقا لذت جنسی طی رابطه خواهد شد. با تزریق ژل به نقطه جی، این منطقه حساس از بدن، بزرگتر، ضخیم‌تر و در دسترس‌تر خواهد شد. همزمان تنگ شدن مجرای واژن با تزریق ژل به آن موجب افزایش لذت فرد حین برقراری ارتباط جنسی خواهد شد. جوانسازی واژن با تزریق ژل موجب احساس رضایت فرد از ظاهر بدنش می‌شود که خود در بهبود عملکرد و ارتقا لذت از رابطه جنسی بی تاثیر نخواهد بود.

فرآیند تزریق ژل واژینال

تزریق پرکننده‌های واژن مانند ژل‌ها به ناحیه واژینال، توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. این تزریقات حدود 20 تا 30 دقیقه زمان لازم خواهد داشت. قبل از تزریق ژل واژینال، ناحیه واژن با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی، سر می‌شود. در برخی موارد با استفاده از تزریقات بی‌حس کننده‌های موضعی ناحیه مورد نظر بی‌حس می‌شود  تا بیمار حین تزریقات آرام باشد.

با توجه به حساس بودن ناحیه واژینال، این تزریقات می‌توانند دردناک باشند، اما خوشبختانه خود تزریقات بیشتر از 5 دقیقه به طول نمی انجامد و از طرفی ژل تزریقی حاوی هیالورونیک اسید و محتویات دارویی بی‌حس کننده است که موجب کاهش درد و بی‌حس شدن ناحیه تحت درمان می‌شود.بعد از تزریق کردن ژل به واژن نیازی به استراحت و طی کردن دوره نقاهت نیست و می‌توانید فورا به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.

فرآیند تزریق ژل واژینال

بعد از انجام تزریقات تورم و کمی ناراحتی در ناحیه تحت درمان طبیعی است. این عوارض تا چند روز باقی می‌مانند و بهتر است تا 5 روز بعد از انجام تزریقات از برقراری رابطه جنسی خودداری شود.اینگونه مراقبت‌ها موجب کاهش احتمال عفونت در ناحیه درمان شده و بهبود نتیجه نهایی خواهد شد. با توجه به ناحیه تحت درمان، نتایج تزریقات بین 4 تا 12 ماه ماندگار خواهند بود.

این ژل‌ها و پرکننده‌ها که از مواد طبیعی موجود در بدن تشکیل شده‌اند به مرور زمان جذب بافت بدن خواهند شد و حجم اضافه شده توسط تزریقات به مرور از بین خواهد رفت و برای ماندگاری حجم بوجود آمده باید تزریقات تکرار شوند. تکرار تزریقات با توجه به نیاز افراد متفاوت است، اما به طور میانگین هر 9 تا 16 ماه تکرار می‌شوند. با توجه به نیاز‌های فردی برای جوانسازی واژن، افزایش لذت جنسی یا کنترل اختلالات ادراری میزان مراجعه برای تزریقات پر‌کننده‌های واژن متغیر خواهد بود.

البته مراجعه برای رفع اینگونه مشکلات برای بسیاری از افراد سخت و خجالت‌آور است، اما بهتر است بدانید کادر پزشکی و درمانی متوجه عواقب جدی که مشکلات واژینال می‌توانند ایجاد کنند بوده و با کمال میل آماده خدمت رسانی جهت رفع آن‌ها خواهند بود. در صورتیکه همچنان متوجه جدیت مشکلات واژینال نشده‌اید یا از اهمیت رفع آن بی‌خبرید بهتر است با مراجعه به پزشک متخصص و مشاوره گرفتن از ایشان از مزایای درمان مطلع شوید.

کلام آخر

تزریق پرکننده ها، ژل‌ها و فیلرها به ناحیه واژن موجب بازگرداندن عملکرد طبیعی این ناحیه از بدن خواهد شد. تنگ شدن مجرای واژن و بزرگ شدن نقطه جی موجب بهبود عملکرد جنسی فرد می‌شود. برگرداندن حجم از دست رفته واژن موجب برطرف شدن اختلالات ادراری خواهد شد.  زیبا سازی و جوانسازی ناحیه واژینال هم از مزایایی است که تزریقات ژل به این ناحیه موجب می‌شود.

تزریق ژل حاوی هیالورونیک اسید به ناحیه واژینال علاوه ‌بر جوانسازی این ناحیه و جبران حجم از دست رفته آن، موجب روشنی پوست ناحیه واژن هم خواهد شد. اگر دچار مشکلاتی از این قبیل در ناحیه واژن و اندام‌های تناسلی خود هستید، خجالت را کنار گذاشته و به پزشک معالج مراجعه کنید! یک تزریق ساده می‌تواند کیفیت زندگی شما را از جهات مختلفی ارقا ببخشد.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید