تزریق ژل لب مدل چاک دار چیست و چگونه انجام می‌شود؟

تزریق ژل لب مدل چاک دار

بی شک یکی از عناصر زیبایی چهره در هر فردی، لب‌های او است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به ویژه بانوان برای داشتن لب‌هایی جذاب و زیبا تلاش می‌کنند و به دنبال جدیدترین روش‌های زیبایی هستند. تزریق ژل لب یکی از شیوه‌های پرطرفدار امروزی به شمار می‌آید که زیبایی لب‌ها را چندین برابر می‌کند.

ژل لب چاک دار

تزریق ژل لب مدل چاک دار یکی از روش‌های فیلر لب است که ضمن زیباسازی و حجیم‌تر کردن لب‌ها، خطی را در وسط لب ایجاد می‌کند تا لب‌هایی متفاوت و جذاب داشته باشید. در حقیقت، داشتن لب‌های حجیم و برجسته یکی از معیارهای زیبایی در سراسر دنیا به شمار می‌آید که بسیاری از افراد را به سوی امتحان کردن روش‌های مختلف کشانده است. تزریق ژل لب یکی از معروف‌ترین و در عین حال بی‌خطرترین روش‌ها برای ایجاد لب‌های حجیم و جذاب است.

تزریق ژل لب چیست؟

برجسته ساختن لب‌ها یکی از روش‌های زیباتر نشان دادن چهره است. یکی از روش‌های رایج امروزی برای این کار، تزریق ژل به لب است که در مدت کوتاهی و حدود چند دقیقه انجام می‌شود. پس از تزریق ژل لب، لب‌ها حجیم‌تر می‌شوند.

در حالت کلی، بر اساس دستورالعمل‌های سازمان غذا و دارو آمریکا، چهار نوع پرکننده پوستی را به صورت مجاز می‌توان برای تزریق ژل استفاده کرد که عبارتند از:

 • هیدروکسی لاپاتیت کلسیم
 • پلی ال لاکتیک اسید
 • اسید هیالورونیک
 • سوسپانسیون پلی متیل متاکریلات در کلاژن گاوی

این مواد با خاصیت بازسازی پوستی که دارند، می‌توانند باعث جوانسازی پوست شوند. علاوه بر این، این مواد می‌توانند با حجیم‌تر ساختن اعضای چهره، جلوه‌ای جذاب‌تر به صورت ببخشند. بهتر است فراموش نکنید که تزریق ژل لب مدل چاک دار یا هر نوع تزریق ژل دیگری، یک روش دائمی به حساب نمی‌آید و باید در آینده نیز تزریق مجدد ژل را انجام دهید. زیرا مواد پرکننده پوستی که عموماً از اسید هیالورونیک تشکیل شده‌اند، پس از مدتی جذب پوست می‌شوند و نیاز به تزریق ژل مجدد است.

قبل و بعد از تزریق ژل لب چاک دار

جنس و فرم لب در هر فردی متفاوت است؛ از این رو، با تشخیص پزشک باتجربه می‌توان مناسب‌ترین فرم لب را برای هر صورتی یافت و با یک تزریق ژل صحیح، زیبایی و جذابیت بیشتری به لب‌های هر فرد بخشید. ازجمله مدل‌های متنوع تزریق ژل لب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تنوع در فرم لب‌ها سبب شده است تا انواع مدل‌های تزریق ژل لب توسط متخصصین انجام شود که تزریق ژل لب مدل چاک دار یکی از مدل‌های محبوب در میان آن‌ها به شمار می‌رود.

تزریق ژل لب مدل چاک دار چیست؟

برجسته کردن لب‌ها و اصلاح افتادگی لب‌ها با روش‌های مختلفی همچون فیلر لب یا تزریق ژل لب انجام می‌شود که در نهایت زیبایی شگفت‌انگیزی به چهره فرد می‌بخشد. تزریق ژل لب مدل چاک دار یکی از روش‌های پرطرفدار در میان افراد به ویژه بانوان است تا ضمن حجیم‌تر کردن لب‌های خود، خط عمیقی در میان لب پایینی خود ایجاد کنند. به این ترتیب، لب پایینی به دو قسمت مساوی تقسیم می‌شود و چهره‌ای متفاوت و جذاب به افراد می‌بخشد.

تزریق ژل لب مدل چاک دار چگونه انجام می‌شود؟

مهم‌ترین قسمت در تزریق ژل لب مدل چاک دار، لب پایینی است. از این رو، متخصص با ایجاد یک شکاف در میانه لب پایینی به کمک یک ابزار مخصوص، خطی را در قسمت وسطی لب پایین پدید می‌آورد. پس از آن، تزریق ژل به دو سمت شکاف ایجاد شده انجام می‌شود. هرچقدر میزان ژل پرکننده در دو سمت خط میانی بیشتر باشد، چاک دار بودن مدل تزریق ژل بیشتر نمایان می‌شود.

تزریق ژل لب مدل چاک دار مناسب چه مدل صورت‌هایی است؟

توجه به آناتومی صورت در زمان انتخاب فرم مناسب لب‌ها و تزریق ژل اهمیت بسیار زیادی دارد. تزریق ژل مدل چاک دار انتخاب مناسبی برای افرادی که چشم‌های ریزی دارند، نمی‌باشد. طبق اصول زیبایی شناسی، تزریق ژل لب مدل چاک دار مناسب صورت‌های ظریف است تا زیبایی بیشتری به چهره آن‌ها ببخشد.

همچنین، افرادی که لب‌های پایینی نازکی دارند یا لب‌های آن‌ها نامتقارن است، می‌توانند با تزریق ژل لب، لب‌هایی حجیم‌تر و متقارن به دست آورند.

مزایا و معایب تزریق ژل لب مدل چاک دار

هر روش درمانی و زیبایی، مزایا و معایب خود را دارد. تزریق ژل مدل چاک دار نیز مانند هر روش تزریق ژل دیگری با مزایا و معایب خاص خود همراه است که با انتخاب یک پزشک متخصص و مرکز رسمی می‌توان تا حدودی از عوارض ناخواسته آن کاست. به صورت کلی، ازجمله مزایای تزریق ژل لب مدل چاک دار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یک روش غیرتهاجمی است که افراد بدون نیاز به جراحی، لب‌های خود را حجیم و متقارن می‌سازند
 • در مدت زمان بسیار کوتاه (حدود چند دقیقه) انجام می‌شود
 • نیازی به اعمال بیهوشی نیست
 • ماندگاری ژل تزریقی نسبت به سایر رو‌های درمانی بیشتر است
 • میزان استفاده از ژل تزریقی قابل کنترل است
 • میزان برجستگی و حجیم شدن لب‌ها قابل کنترل است
 • درد و خونریزی در این روش وجود ندارد
 • هیالورونیک اسید استفاده شده به عنوان ژل تزریقی سازگار با بدن است و مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی‌کند
 • اسید هیالورونیک خاصیت جوانسازی و کلاژن سازی دارد؛ بنابراین باعث از بین رفتن خطوط چین و چروک اطراف لب‌ها می‌شود

در کنار تمامی مزایایی که برای تزریق ژل لب مدل چاک دار بیان شد، این روش نیز همانند هر روش تزریق ژل لبی با عوارض جانبی همراه خواهد بود. ازجمله این معایب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کبودی و تورم در ناحیه تزریق ژل (معمولاً بعد از چند روز از بین می‌رود)
 • خونریزی از محل تزریق (معمولاً بعد از چند روز از بین می‌رود)
 • عفونت در لب‌ها و اطراف آن
 • عدم قرینه بودن لب‌ها
 • تورم بیش از حد در  لب‌ها و ایجاد حالت بادکنکی در آن‌ها

سخن آخر

تزریق ژل لب مدل چاک دار یکی از مدل‌های محبوب تزریق ژل است که چهره‌ای متفاوت و جذاب برای افراد به ویژه بانوان پدید می‌آورد. این روش غیرتهاجمی که مشخصه آن ایجاد شکافی در میانه لب پایینی است، روشی ایده آل برای حجیم‌تر ساختن لب‌ها و رفع مشکل عدم تقارن آن‌ها است. البته بهتر است فراموش نکنید که این مدل تزریق ژل نیز همانند سایر روش‌های زیبایی باید زیر نظر پزشک متخصص و کلینیکی معتبر انجام شود تا از عوارض جانبی آن جلوگیری شود.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید