تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر بینی

فیلر بینی تزریق مایعی به پوست بینی است که باعث فرم دادن به بینی شما خواهد شد.

فیلر: رووفیل، پرفکتا، آیدیا لیپس، درمال استایل، الیاکسین، لیکویی ایمپلنت، فیورج، ژوویدرم

ماندگاری: 6 ماه تا یکسال


رفع قوز بینی با تزریق فیلر
رفع قوز بینی با تزریق فیلر

قیمت: متناسب با برند و هر سی سی متفاوت است.برای رزرو وقت تزریق فیلر بینی با ما تماس بگیرید

از جراحی بینی هراس دارید و نگران این هستید که فرم و شکلی که در نهایت می‌گیرید،به صورتتان نیاید؟ رینوپلاستی غیر تهاجمی می‌تواند به شما کمک کند تا نتایج طبیعی را بدون هیچ وقفه‌ای مشاهده کنید. دکتر صراف یکی از باتجربه‌ترین پزشکان رینوپلاستی با مدرک بین‌المللی از آمریکا است. پس اگر می‌خواهید بینی خوش فرمی را تنها با یک جلسه تزریق فیلر یا همان رینوپلاستی داشته باشید توصیه می‌کنیم که به کلینیک دکتر صراف مراجعه کنید. ما در این مقاله قرار است، شما را بیشتر با این روش آشنا کنیم. پس به خواندن ادامه دهید.  

نمونه کارهای فیلر بینی دکتر صراف :

رینوپلاستی غیر تهاجمی چیست؟

رینوپلاستی غیر تهاجمی یا تزریق فیلر بینی، تزریق مایعی به پوست بینی است که باعث فرم دادن به بینی شما خواهد شد.

چرا رینوپلاستی غیر تهاجمی را انتخاب کنیم؟

رینوپلاستی غیر تهاجمی دارای چندین مزیت است که آن را از یک روش جراحی متمایز می‌سازد. این شامل:

• زمان نقاهت بسیار کم

• حداقل درد و تورم

• نتایج قابل مشاهده

• بدون نیاز به برش

اگر رینوپلاستی توسط یک پزشک مجرب انجام ‌شود، می‌تواند برآمدگی‌های جزئی یا رو به پایین را با قیمتی مقرون به صرفه‌تر از عمل جراحی بینی اصلاح کند.

انواع رینوپلاستی غیر تهاجمی

اکثر افرادی که به دنبال رینوپلاستی غیر تهاجمی هستند، هنگام تحقیق در مورد جراحی بینی غیر تهاجمی از دو گزینه موجود آگاه نیستند. جراحان رینوپلاستی نیز جراحی‌های دائمی غیر تهاجمی را انجام می‌دهند. به طور معمول، بیماران روش‌های دائمی را ‌ترجیح می‌دهند. ما در ادامه راجع به رینوپلاستی دائمی و موقت صحبت خواهیم کرد.

رینوپلاستی دائمی ‌غیر تهاجمی

سیلیکون درجه پزشکی، مانند سایر ایمپلنت‌های سیلیکونی، به عنوان مثال. دریچه‌های قلب، مفاصل مصنوعی، ضربان‌سازهای قلب، استنت‌های داخلی یا لوله‌ها، از همان مواد و فقط به شکل جامد ساخته شده‌اند. ظهور سیلیکون، در حالت جامد و مایع، یکی از پیروزی‌های بزرگ بیوتکنولوژی مدرن است. تزریق ریز مایع به مقدار دقیقه 1-3/100 CC  (5 سی سی تا یک قاشق چایخوری) در مکان‌های مختلف به سختی توسط بدن متوجه می‌شود و بدون مزاحمت باقی می‌ماند.

این روش جراحی بینی غیر تهاجمی که به عنوان عمل بینی مایع نیز شناخته می‌شود، 25 درصد از عمل جراحی زیبایی صورت را شامل می‌شود و تعداد بیمارانی که این روش را ترجیح می‌دهند در حال افزایش است. زیرا تعداد بیشتری از بیمارانی که نسبت به فیلرهای موقت بی‌علاقه یا ناراضی هستند،‌ به دنبال راه‌حلی دائمی ‌و نهایی برای نارضایتی خود هستند، به‌ویژه اگر یک یا چند عمل جراحی زیبایی بینی داشته باشند.

 رینوپلاستی غیر تهاجمی موقت

فیلرهای موقت و قابل جذب به موفقیت و شهرت دست یافتند تا لب‌ها را حجیم کنند و جایگزین از دست دادن سیری شوند که در اواسط زندگی رخ می‌دهد. از نظر تاریخی، جراحان آن را برای استفاده در اصلاح جراحی بینی ناقص و اصلاح برخی از کاستی‌های ساختاری مفید می‌دانستند. این فیلرها دائمی‌ در نظر گرفته نمی‌شوند زیرا قرار است توسط بدن حل شوند. البته برخی فیلر‌ها دارای عناصری هستند که بیشتر از چهار تا شش ماه رشد می‌کنند و اغلب تا یک سال دوام می‌آورند. همه‌ی این‌ها نیاز به شارژ مجدد دوره‌ای دارند.

تزریق فیلر بینی

بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند روش موقت را انتخاب کنند تا اگر با شکل و شمایل بینی خود کنار نیامدند، از آن خسته نشوند. اما با گذشت زمان به این نتیجه خواهند رسید که تزریق فیلر‌ بینی موقت نوع پرهزینه‌تری از رینوپلاستی غیر تهاجمی هستند، زیرا هر سال این عمل باید دوباره انجام شود.

آن‌ها در صورت تزریق مناسب بی خطر هستند و بیماران را به خصوص در ابتدا راضی می‌کنند. اما، با گذشت زمان، بسیاری از بیماران از عدم ماندگاری و هزینه ناامید می‌شوند. حبس ابد همان چیزی است که یکی از بیماران آن را توصیف کرد. انگار که شما تا ابد، اسیر تزریق فیلر بینی موقت خواهید شد.

روش رینوپلاستی غیر تهاجمی

رینوپلاستی غیر تهاجمی یک روش بسیار سریع است که اغلب تا پانزده دقیقه طول می‌کشد. اگر بخواهید، می‌توانید آن را یک جور جادوگری بدانید. چون پس از تزریق، به سرعت می‌توانید بینی خود را که زیبا و خوش تراش شده در آینه ببینید. سپس می‌توانید مطب را‌ ترک ‌کنید، همه‌ی فعالیت‌ها را بدون ناراحتی، تورم یا کبودی از سر بگیرید، برای برداشتن گچ درد نکشید، کبودی زیادی را تجربه نکنید، تحت تاثیر عوارض بیهوشی قرار نگیرید و … .

رینوپلاستی غیر تهاجمی چقدر دوام دارد؟

تکنیک رینوپلاستی غیر تهاجمی دائمی‌ نتایج مادام العمر را ارائه می‌دهد.  اما تزریق فیلر‌های موقت به طور متوسط ​​4 تا 12 ماه بسته به فیلر مورد استفاده دوام می‌آورند.

مزایای رینوپلاستی غیر تهاجمی

هر بیمار نیاز به جراحی بینی ندارد. برای اکثر بیماران، اصلاح با استفاده از روش رینوپلاستی غیر تهاجمی می‌تواند اعتماد به نفس آن‌ها را برای زندگی تغییر دهد. در حالی که ظاهر زیبا یکی از مزیت‌های هر عمل زیبایی بینی غیر تهاجمی است که به درستی انجام شود، بیماران اغلب به دلایل مفید دیگری روش غیر تهاجمی را انتخاب می‌کنند.

مزایای رینوپلاستی غیر تهاجمی عبارتند از:

• بدون دوره‌ی نقاهت.

• هزینه کمتر نسبت به جراحی بینی.

• گزینه‌های موقت و دائمی ‌موجود است.

• تغییرات طبیعی و چشمگیر در شکل بینی.

• کبودی و تورم فقط تا 10 روز ادامه دارد.

• غیر تهاجمی، بدون برش.

• عدم نیاز به بیهوشی.

• در کلینیک قابل انجام است.

• برگشت پذیر با هیالورونیداز.

• ممکن است برای مدت طولانی دوام بیاورد.

• می‌تواند پس از آن به جراحی تبدیل شود.

معایب تزریق فیلر بینی

• فقط تغییرات ظریف.

• فقط می‌تواند حجم بینی را کم یا زیاد‌ کند.

• نمی‌تواند بینی را باریک یا بلندتر کند.

• برای بالا بردن نوک بینی یا به طور کلی برای افزایش ارتفاع بینی زیاد موثر نیست.

• نمی‌تواند مشکلات اساسی تنفسی را برطرف کند.

• به ندرت می‌تواند باعث نابینایی شود.

• در صورت تزریق بیش از حد مکرر ممکن است تجمع پیدا کند.

رینوپلاستی برای اصلاح جراحی بینی ناموفق

برامدگی‌ها و فرورفتگی‌ها ممکن است از ویژگی‌های بارز یک جراحی بینی ضعیف باشد. رینوپلاستی اصلاحی غیر تهاجمی می‌تواند جایگزینی برای اصلاح عمل جراحی باشد. فیلرهای بعد از جراحی بینی بسیار رایج هستند و متخصصان با متقاضیان زیادی در این زمینه سروکار دارند.

اکثر جراحی‌های بینی ناموفق به این دلیل هستند که بیش از حد از بینی برداشته شده است. این برش زیادی، معمولاً در استخوان پل یا غضروف نیمه‌ی پایینی بینی رخ می‌دهد. فیلر تزریقی نواحی تحت فشار را دوباره پر می‌کند. به طوری که فرورفتگی‌ها از بین می‌روند. تزریق اجازه می‌دهد تا دوباره تقارن وجود داشته باشد. فیلر می‌تواند شکاف عمودی و وسط بین دو غضروف نوک را اصلاح کند. می‌تواند پل بینی را بالا ببرد، که یک ویژگی معمولی در برخی بینی‌های آسیایی و آفریقایی-آمریکایی است.

با اینکه تزریق فیلر بینی، یک درمان کامل یا جایگزین همیشگی جراحی بینی نیست، باعث رضایت عده‌ی زیادی از بیماران شده که از جراحی بینی، هراس دارند.

نتایج رینوپلاستی غیر تهاجمی

بیماران فوراً نتایج قابل توجهی را مشاهده می‌کنند، به همین دلیل است که تزریق فیلر بینی،  روش‌ ترجیحی بسیاری از بیماران است. اکثر بیماران قبل از مراجعه به مطب چیزی در مورد رینوپلاستی دائمی ‌غیر تهاجمی نشنیده‌اند. پس دکتر با کمک تصویربرداری کامپیوتری به همه بیمارانش اطمینان می‌دهد تا بدانند انتظار چه چیزی را روی بینی خود می‌توانند داشته باشند. از آنجایی که تقریباً در تمام موارد نیازی به تاچ آپ نیست، نتایج رینوپلاستی غیر تهاجمی مادام العمر باقی خواهد ماند.

هزینه رینوپلاستی غیر تهاجمی

هزینه رینوپلاستی غیر تهاجمی یا رینوپلاستی اصلاحی معمولاً 25 درصد هزینه ​​جراحی بینی است. برخلاف گزینه‌ی غیر تهاجمی موقت، که در آن هزینه‌ای نامشخص و احتمالاً پایان ناپذیری برای شارژ تزریق فیلر بینی وجود دارد، هزینه درمان دائمی‌ ثابت است.

چگونه برای رینوپلاستی غیر تهاجمی آماده شوم؟

یک هفته قبل از ویزیت باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. همچنین باید 2 تا 3 روز قبل از نوشیدن الکل خودداری کنید. این هر دو برای جلوگیری از کبودی بیش از حد است.

با صورت تمیز و بدون آرایش به قرار خود برسید و مطمئن شوید که شب قبل خواب خوبی دارید. همچنین باید قبل از آن یک وعده غذایی کوچک بخورید و مطمئن شوید که هیدراته شده‌اید.

روند بهبودی و مراقبت‌های پس از تزریق فیلر بینی

هیچ زمانی به عنوان دوره‌ی نقاهت برای تزریق فیلر بینی وجود ندارد. پس بنابراین می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های روزانه عادی خود بازگردید.

پس از تزریق فیلر بینی، باید به مدت 24 ساعت از هرگونه فعالیت شدید یا مصرف بیش از حد الکل خودداری کنید. همچنین باید حداقل به مدت 48 ساعت از محیط‌های گرم مانند سونا یا اسپا خودداری کنید.

از دست زدن به آن ناحیه یا اعمال هرگونه فشار در حین بهبودی خودداری کنید. بعد از 12 ساعت می‌توانید آرایش کنید. ممکن است بخواهید از قرص آرنیکا برای کاهش مقداری کبودی استفاده کنید.

اگر تورم یا درد شدید یا هر علامت غیرعادی دیگری را تجربه کردید، باید با کلینیکی که در آن تزریق خود را دریافت کرده‌اید تماس بگیرید.

خطرات تزریق فیلر بینی چیست؟

یکی از خطراتی که باید هنگام فیلر بینی از آن آگاه بود، خطر انسداد عروق است. اگرچه نادر است، اما ممکن است که فیلر به طور ناخواسته به طور مستقیم در شریان‌های بینی تزریق شود. این ممکن است باعث اختلال در خون رسانی به بینی و بافت‌های اطراف شود و منجر به نکروز یا مرگ پوست بینی یا نواحی اطراف شود. تزریق بیش از حد فیلر به بینی ممکن است باعث فشرده شدن جریان خون موضعی شود (فضای بینی بیش از حد تنگ می‌شود) که همچنین می‌تواند منجر به مشکلات مشابه شود.

همچنین خطر نادر کوری در نتیجه تزریق فیلر در بینی وجود دارد. یکی از شریان‌های تامین کننده بینی، شریان پشتی بینی است که ارتباط مستقیمی ‌با شریان چشمی ‌دارد که شبکیه را تامین می‌کند. تزریق مستقیم به این شریان با حجم و فشار کافی می‌تواند با انسداد جریان خون در شریان چشمی ‌و شاخه‌های آن باعث کوری شود. تا به امروز حداقل یک مورد کوری ناشی از فیلر در استرالیا و تقریباً 200 مورد در سراسر جهان وجود داشته است. از این موارد، فیلر بینی یکی از پرخطرترین نواحی صورت برای تزریق باقی می‌ماند که بیش از نیمی ‌از موارد کوری در نتیجه فیلر بینی رخ می‌دهد.

خطرات فیلر بینی به طور کلی در افرادی که قبلاً جراحی بینی سنتی انجام داده‌اند افزایش می‌یابد. جراحی باعث ایجاد اسکار می‌شود که رگ‌های خونی را ثابت می‌کند و احتمال ورود آن‌ها با سوزن یا کانول را افزایش می‌دهد. وجود جای زخم همچنین فضای داخل بینی برای تزریق فیلر را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که جریان خون به بینی از طریق فشرده سازی عروقی از فیلرها مسدود شود.

برای جلوگیری از خطر بالا، در صورت امکان، از کانول‌های بلانت به جای سوزن استفاده می‌کنند، زیرا احتمال کمتری دارد که کانول‌ها مستقیماً به رگ‌های خونی وارد شوند. پزشکان همچنین در رویکرد خود محافظه کار هستند و میزان حجم تزریق فیلر و همچنین سرعت تزریق فیلر را محدود می‌کنند. این عوامل به کاهش خطر بالقوه فاجعه‌بار، هرچند نادر، نابینایی ناشی از فیلر‌های بینی کمک می‌کنند.

آیا می‌توان فیلر بینی را برداشت یا معکوس کرد؟

یکی از خواص فیلر اسید هیالورونیک برگشت پذیر بودن آنها با تزریق آنزیم هیالورونیداز است. این ممکن است در صورت وجود نگرانی در مورد فیلر یا در شرایط اضطراری که فیلر به طور ناخواسته به شریان تزریق شده است، مورد استفاده قرار گیرد.

چه کسی کاندید مناسب برای فیلر بینی است؟

فیلر بینی می‌تواند نگرانی‌های مربوط به عیوب خفیف تا متوسط ​​را برطرف کند و می‌تواند در موارد زیر استفاده شود:

• بینی را کمی ‌صاف کند

• به نوک بینی کمی قوس دهد

• نمایه صاف‌تری ایجاد کند و ظاهر برآمدگی را یکدست کند

• پل بینی را بلند کند

• زوایای تیز را نرم کنید

• فرورفتگی در پل بینی را‌ ترمیم کند

• کانتور بینی

سخن آخر

اگر قصد تزریق فیلر بینی یا همان رینوپلاستی بینی را دارید، بهترین اقدام این است که یک مشاوره رزرو کنید تا در مورد نیازهای فردی خود صحبت کنید و ارزیابی کنید که آیا کاندیدای خوبی هستید یا خیر. یکی از بهترین گزینه‌ها، مراجعه به کلینیک دکتر صراف است که بیش از دو دهه سابقه‌ی بین‌المللی در این زمینه دارد و می‌تواند به بهترین نحو شما را راهنمایی کرده و با تخصص حرفه‌ای و بین‌المللی خود، بینی شما را به بهترین نحو، با رینوپلاستی فرم دهد.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید