رفع قوز بینی بدون جراحی با تزریق ژل

رفع قوز بینی با تزریق فیلر

قوز بینی برای بسیاری از افراد ناخوشایند است. امروزه جراحی تنها روش برای ازبین بردن قوز و نافرمی های بینی نیست بلکه روشهای غیر جراحی نیز وجود دارند که تزریق ژل بینی یکی از روشهای غیرجراحی رفع قوز بینی است. همانطور که می‌دانید و بارها به ان تاکید شده است، تزریق ژل یکی از متدهای پرکاربرد است که اغلب برای افزایش حجم و فرم دهی، همچنین رفع چین و چروک‌های پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد دیگر تزریق فیلر که در سالهای اخیر که متقاضیان زیادی پیدا کرده، تزریق ژل بینی است که به منظور اصلاحات جزئی در بینی صورت می‌گیرد. در ادامه به بررسی موضوع رفع قوز بینی با تزریق ژل می پردازیم.

رفع-قوز-بینی

تزریق ژل قوز بینی

تزریق ژل به بینی از روشهای کاربردی و نوین برای برداشتن قوز بینی بدون عمل جراحی است. البته این روش درمانی موقتی دارد که اثرات آن بعد حدود شش ماه از بین می‌رود. برای پرکردن برآمدگی‌ها از فیلرها یا ژل استفاده می‌شود. در مواقعی که بین بینی و پیشانی فرورفتگی وجود دارد با تزریق ژل می‌توان این فرورفتگی را از بین برد. اساساً بهترین مزیت تزریق ژل قوز بینی آن است که برای تزریق نیازی به انجام عمل‌های جراحی نیست و به همین دلیل طول دوره بهبودی ندارند ولی ممکن است تورم و کبودی‌هایی پس از تزریق روی بینی ایجاد شود که تا چند روز پس از انجام فرایند از بین می‌روند.

تزریق ژل بهترین روش برای مراجعه کنندگانی است که در مورد تصمیم خود در ارتباط با اصلاح قوز بینی مطمئن نبوده یا نمی‌خواهند تغییرات دائمی روی بینی آنها ایجاد شود.

در این ویدیو نمونه ای از تزریق فیلر به بینی را مشاهده می کنید.

تزریق ژل به بینی چگونه است ؟


در وهله ی اول برای انجام اینکار پزشک پوست مو و زیبایی بررسی می کند که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام این روش هستید یا خیر. چون ممکن است شما از سلامت عمومی لازم برخوردار نبوده و یا اینکه مشکل بینی، به اندازه ای حاد باشد که با تزریق رفع نشود. قبل از اینکه تزریق فیلر به بینی انجام شود، پزشک باید بینی فعلی شما را با دقت بررسی کند تا تشخیص دهد تزریق از کدام سمت و به چه اندازه صورت گیرد که فرم ایده آل به دست آید. سپس بعد از استریل کردن پوست و استفاده از بی حسی، تزریق با استفاده از سرنگ های مخصوص انجام می شود. دقت عمل پزشک در این مرحله مشخص خواهد شد که از یک سو تقارن بینی به هم نخورده و از سویی دیگر باعث آسیب به عروق خونی نشود.

بعد از اتمام کار، کمپرس یخ برای رفع التهاب و ورم بینی استفاده می شود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق فیلر قوز بینی می باشند؟

 • افرادی که قوز بینی نسبتاً خفیف تا متوسط دارند.
 • رفع و اصلاح مشکلاتی مانند گودی بیش از حد در بینی‌هایی که قبلاً جراحی شده‌اند
 • بینی‌هایی با زاویه‌ تیز و عمیق بین لب بالا و بینی
 • بینی‌هایی که عدم تقارن‌های جزئی دارند.
 • بینی‌های منقار شکل

مراقبت های پس از تزریق ژل بینی

قبل-از-تزریق-فیلر-بینی
 • توصیه می شود که به مدت 72 ساعت بعد از تزریق ژل بینی از کپسول سفالکسین استفاده شود.
 • بعد ازتزریق ژل بینی به مدت یک هفته باید روزانه 10 لیوان آب استفاده کرد.
 • بهتر است بعد از تزریق از آرایش کردن اجتناب کنید.
بعد-از-تزریق-فیلر-بینی
 • فرد بعد از تزریق از بخور داغ، سونا و جکوزی، حمام داغ و یا هر نوع فشار به بینی به مدت هفت روز خودداری کند.
 • به مدت 7 روز از خوابیدن به شکم یا پهلو پرهیز شود.

هزینه تزریق فیلر فیلر بینی چقدر است ؟

هزینه تزریق فیلر به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل می تواند دستمزد پزشک، هزینه فیلر، نوع برند و مارک ژل مصرفی ، هزینه کلینیک و .. باشد. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

مزایای تزریق فیلر به بینی

این روش نسبت به جراحی بینی دارای مزایایی می باشد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کم خطر بودن
 • دارای دوره نقاهت کوتاه مدت
 • عوارض جانبی کمتر
 • نتیجه ای خوب در کمتربن زمان
 • پروسه کوتاه برای تزریق
 • بدون درد و ناراحتی
 • مقرون به صرفه از لحاظ هزینه

دوره نقاهت تزریق ژل بینی بسیار کوتاه است و افراد بلافاصله بعد از تزریق می توانند تغییراتی که بر روی چهره آن ها به وجود آمده است را مشاهده کنند. در حالی که انجام جراحی بینی به دوره نقاهت یک ماهه یا بیشتر نیاز دارد. در نهایت نیز ممکن است نتیجه با آنچه در نظر فرد است، متفاوت شود و نیاز به جراحی ترمیمی پیدا کند که آن هم دشواری های خاص خود را دارد.

بهترین دکتر تزریق فیلر به بینی

برای انجام تزریق فیلر به بینی سعی نمایید بهترین پزشک را انتخاب نمایید زیرا بینی یک ناحیه حساس است و پر از رگ‌ های خونی می‌ باشد. به همین دلیل اصلاح فرم و قوز بینی با استفاده از فیلر نسبت به سایر روش‌ ها کمی خساس تذ است است و باید توسط یک پزشک ماهر و با تجربه انجام شود تا بهترین نتیجه را داشته باشد.

{“@context”:”https://schema.org”,”@type”:”FAQPage”,”@id”:”https://drsarraf.com/%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%d9%81%db%8c%d9%84%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c/”,”mainEntity”:[{“@type”:”Question”,”name”:”<strong>ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟</strong>”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”بسته به آناتومی بینی ,مشکل مد نظر برای تزریق و نوع ماده پرکننده ، نتایج فیلر می تواند بین 9 ماه تا 2 سال دوام داشته باشد.”}},{“@type”:”Question”,”name”:”<strong>آیا تزریق فیلر به بینی دوره نقاهت دارد؟</strong>”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”به ندرت در برخی از افراد ممکن است در اطراف محل تزریق، کبودی جزیی ایجاد شود که در حدود 3 الی 4 روز به طول می انجامد، اما به طور کلی هیچ دوره نقاهتی در این روش وجود ندارد.<br>”}}]}

تزریق فیلر به بینی درد دارد ؟

درد این روش بسیار کم و قابل تحمل است و با توجه به زمان تزریق و استفاده از محصولات بی حسی موضعی احساس ناراحتی حس نخواهد شد.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید