تزریق بوتاکس زیربغل

تزریق بوتاکس زیربغل
تزریق بوتاکس زیربغل

تزریق بوتاکس زیربغل به شما کمک میکند کمتر عرق کنید.

بوتاکس: دیسپورت و مصپورت

ماندگاری: 6 ماه تا یکسال


آیا بوتاکس می‌تواند به شما کمک کند کمتر عرق کنید؟

اگر از محصولاتی که جلوی تعریق جدی شما را نمی‌گیرند خسته شده‌اید، بوتاکس می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.عرق کردن زمانی که گرم هستید یا تحت فشار هستید طبیعی است. اما اگر ظاهر شما را بهم ریخته و کثیف جلوه دهد، دیگر طبیعی نخواهد بود. برای مثال، اگر از مصاحبه شغلی عصبی هستید و زیر بغل شما مرطوب و چسبناک می‌شود، یا اگر در یک ارائه‌ی کلاسی خیس عرق می‌شوید، وقت آن رسیده که به فکر بوتاکس باشید.

البته این روش برای زمانی توصیه می‌شود که شما به یک پزشک مراجعه کرده باشید و همچنان با استفاده از آن داروها، مشکل تعریقتان حل نشده باشد. پس نباید سرخود برای چنین درمانی اقدام نمایید. البته اگر پیش یک متخصص حرفه‌ای بروید، می‌تواند به خوبی شما را در این زمینه راهنمایی کند و اگر واقعا برای کنترل تعریق به تزریق بوتاکس زیر بغل نیاز دارید، جلسات درمانی را شروع کند.

در واقع اگر بدون دلیل عرق می‌کنید و هیچ داروی ضد عرق بدون نسخه یا با نسخه‌ای کمک نکرده است، ممکن است بخواهید تزریق بوتاکس را برای تعریق زیر بغل در نظر بگیرید. ما در این مطلب، تمام نکات مربوط به تزریق بوتاکس زیر بغل را توضیح خواهیم داد. شما همچنین همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس در زیر بغل، تداخلات دارویی یا رزرو نوبت با کلینیک دکتر صراف تماس بگیرید.

آیا بوتاکس برای تعریق زیر بغل خوب است؟

بوتاکس، نام تجاری سم بوتولینوم، یک داروی تزریقی است که به دلیل قدرت صاف کنندگی چین و چروک خود شناخته شده است. اما در متوقف کردن تعریق زیر بغل نیز عالی است. بوتاکس رطوبت زیر بغل را بین 82 تا 87 درصد کاهش می‌دهد. این خشکی معمولا بین 3 تا 12 ماه طول می‌کشد.بوی بدن نیز کاهش می‌یابد. بوی بد از چاله‌های عرق شده توسط باکتری‌هایی ایجاد می‌شود که در مکان‌های گرم و مرطوب رشد می‌کنند. پس رطوبت را از بین ببرید و بو نیز از بین می‌رود.

تزریق بوتاکس زیربغل

اما دریافت بوتاکس زیر بغل به این معنی نیست که در مورد استفاده از دئودورانت یا ضد تعریق کاملاً بی‌تفاوت شوید. هدف از تزریق بوتاکس کاهش تعریق زیاد به مقدار طبیعی یا کمی ‌کمتر از حد معمول است. اکثر مردم هنوز کمی ‌عرق می‌کنند و ممکن است متوجه شوند که به دئودورانت یا ضد تعریق نیاز دارند. اما این از فردی به فرد دیگر متفاوت است.بوتاکس توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)  برای درمان تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس) زیر بغل تایید شده است.

نحوه عملکرد بوتاکس برای تعریق

بوتاکس با مسدود کردن موقت مواد شیمیایی که زمان تولید عرق توسط غدد شما را نشان می‌دهد، عمل می‌کند. این بر لمس یا احساس در ناحیه زیر بغل تأثیر نمی‌گذارد. برای تکمیل درمان بوتاکس برای تعریق زیر بغل تنها به یک بار مراجعه به مطب نیاز دارید. این روش معمولاً شامل 25 تزریق در هر زیر بغل است. هر بار، ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما مقدار کمی ‌بوتاکس را دقیقاً زیر سطح پوست با یک سوزن بسیار کوچک تزریق می‌کند.

بعضی از افراد حتی تزریق‌ها را احساس نمی‌کنند. اما برخی معتقدند که این تزریق‌ها می‌تواند بیشتر معذبشان کند تا اینکه دردناک باشد.شما باید در عرض سه تا چهار روز شاهد بهبودی در تعریق باشید. اثرات کامل کنترل تعریق در حدود دو هفته اتفاق می‌افتد.

آیا تزریق بوتاکس زیربغل عوارضی دارد؟

عرق برای خنک کردن بدن شما ضروری است. بنابراین ممکن است تصور کنید که اگر برای جلوگیری از تعریق زیر بغل تزریق بوتاکس می‌کنید، از گرما هلاک شوید. ولی این درست نیست. هر ناحیه از بدن شما که عرق می‌کند تنها کسری از کل غدد عرق شما را دارد. زیر بغل شما 2 درصد از آن‌ها را دارد. کاهش تعریق در چند ناحیه کوچک بر توانایی بدن شما برای خنک شدن تأثیر نمی‌گذارد.

نگرانی دیگری که مردم دارند این است که تعریق کمتر در یک قسمت از بدن باعث افزایش عرق در قسمت‌های دیگر می‌شود. اما این اتفاق هم نمی‌افتد.تزریق بوتاکس در زیر بغل، علاوه بر ناراحتی فوری تزریق، تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد. شایع ترین عارضه جانبی، ضعف عضلانی است، اما این موضوع بیشتر برای نواحی مانند کف دست نگران کننده است.

از کجا می‌توان با خیال راحت تزریق بوتاکس زیربغل کرد؟

یک متخصص پوست دارای گواهی و مجوز می‌تواند با خیال راحت تزریق بوتاکس را انجام دهد. به دنبال پزشکی باشید که به طور مکرر از بوتاکس برای تعریق بیش از حد استفاده می‌کند، نه فقط برای چین و چروک. شما فردی را می‌خواهید که با درمان و هرگونه عوارض جانبی بالقوه آشنا باشد.

به‌علاوه، یک متخصص پوست واجد شرایط می‌داند چه کسی نباید بوتاکس کند. افرادی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند یا کسانی که بیماری‌هایی مانند میاستنی گراویس دارند معمولاً مناسب نیستند.

از کجا می‌توان با خیال راحت تزریق بوتاکس زیربغل کرد؟

یک متخصص پوست دارای گواهی و مجوز می‌تواند با خیال راحت تزریق بوتاکس را انجام دهد. به دنبال پزشکی باشید که به طور مکرر از بوتاکس برای تعریق بیش از حد استفاده می‌کند، نه فقط برای چین و چروک. شما فردی را می‌خواهید که با درمان و هرگونه عوارض جانبی بالقوه آشنا باشد.

به‌علاوه، یک متخصص پوست واجد شرایط می‌داند چه کسی نباید بوتاکس کند. افرادی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند یا کسانی که بیماری‌هایی مانند میاستنی گراویس دارند معمولاً مناسب نیستند.

هزینه بوتاکس برای تعریق زیر بغل چقدر است؟

هزینه‌ی بوتاکس بسته به کلینیک و میزان تزریق متفاوت خواهد بود. برای کسانی که تعریق بیش از حد دارند، تزریق بوتاکس اغلب ارزشش را دارد. پس از درمان، می‌توانید بدون نگرانی دست‌های خود را بالا بیاورید و دیگر نیازی به تعویض پیراهن در روز ندارید.  نتیجه؟ می‌توانید روز خود را با احساس خنکی، راحتی و اعتماد به نفس سپری کنید.

سخن پایانی

ما در این مطلب تلاش کردیم تا راجع به تزریق بوتاکس زیر بغل جهت کنترل تعریق صحبت کنیم. اما اگر سوالات بیشتری در سر دارید که نیاز است با یک متخصص حرفه‌ای مطرح کنید، حتما با کلینیک دکتر صراف تماس بگیرید. دکتر صراف، با مدرک دکترای پوست، مو و زیبایی و بیش از دو دهه تجربه‌ی بین‌المللی در مراقبت‌های پوستی، می‌تواند در تمام زمینه‌ها به شما کمک کند و با تماس با این کلینیک، شما می‌توانید از خدمات همه جانبه و حرفه‌ای بهره‌مند شوید و با خیال راحت، به درمان خود بپردازید.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید