آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

صفحه اصلی / تزریق فیلر و بوتاکس / آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟
۶ دقیقه
درد پس از بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

آنچه می خوانید...

تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی و کاهش چین و چروک های پوستی می باشد. برخی از افراد پیش از تزریق بوتاکس سوالاتی را در ذهن خود دارند برای مثال یکی از سوالات اصلی آن ها این است که بوتاکس درد دارد یا خیر ؟اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از سوزن های بوتاکس می ترسید و در خصوص درد تزریق بوتاکس نگران هستید؛ در این مقاله همراه ما باشید.

درد تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس جزو روش های زیبایی کم تهاجمی محسوب می شود. معمولاً پزشک پوست مو و زیبایی قبل از تزریق به بیماران کرم بی حس کننده یا ژل خنک کننده را پیشنهاد می کند تا ناحیه را بی حس کند. ممکن است مدت کوتاهی پس از تزریق ناراحتی و درد وجود داشته باشد، اما تزریق بوتاکس با یک سوزن بسیار کوچک انجام می شود. برخی از بیماران احساس سوزش می کنند، اما خود ماده بوتاکس دردناک نیست.

برخی از عوارض جانبی بوتاکس می تواند شامل تورم، قرمزی، و درد یا حساسیت در محل تزریق باشد، اما این عوارض خفیف هستند و در عرض چند ساعت یا چند روز فروکش می کنند. در مورد عوارض جانبی مانند سردرد، گردن درد، مشکلات چشمی یا واکنش های آلرژیک با پزشک خود قبل از تزریق بوتاکس صحبت کنید.

تزریق بوتاکس در مقایسه با درمان‌های زیبایی مانند میکرودرم ابریژن یا جوانسازی، که می‌تواند تا ده روز بهبودی طول بکشد، تزریق بوتاکس می تواند کمترین میزان ناراحتی را ارائه دهد.

به علاوه تکنیک، روش‌های تزریق، مهارت و تجربه پزشک مسلما در حصول نتیجه و کاهش درد تاثیر مثبتی خواهند داشت. هر چه پزشک تجربه بیشتری داشته باشد بهتر می‌تواند تزریق بوتاکس را کنترل کند.

همچنین رعایت مراقبت های قبل و بعد از انجام بوتاکس باعث می‌شود احتمال عوارض و درد کاهش پیدا کند.

احساس درد در تزریق بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که محل تزریق بر احساس درد تأثیر می گذارد. بیمارانی که تزریق را در اطراف ناحیه چشم و لب ها دریافت می کنند، نسبت به سایر نقاط درد بیشتری را احساس می کنند. تزریق‌هایی که در پیشانی انجام می‌شود معمولاً به دلیل ضخیم‌تر و حساس‌تر بودن پوست در آن ناحیه، درد کمتری دارند. با این حال، این احساس دردر برای همه یکی نیست. ژنتیک نیز در حساسیت پوست و در نتیجه احساس درد نقش دارد. همچنین آستانه درد در افراد مختلف متفاوت است

اگر احساس می کنید نمی توانید هر نوع درد را تحمل کنید، ممکن است قبل از تزریق بوتاکس از یک بی حس کننده موضعی یا کرم بی حس کننده استفاده کنید. اگرچه این کار باعث می شود که تزریق کاملاً بدون درد باشد، اما به ندرت به آن نیاز می شود.

علت کبودی بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

هر زمانی که از سوزن و یا تزریقات زیبایی استفاده می کنید، خطر کمی کبودی خفیف وجود دارد. احتمال کبودی شما به سطح حساسیت پوست شما بستگی دارد. فقط به خاطر داشته باشید که هرگونه کبودی از خود بوتاکس نیست، بلکه به علت برخورد سوزن به رگ خونی است.

راهکار کاهش درد پس از تزریق بوتاکس

برای رفع این درد و التهاب استفاده از کمپرس سرد پیشنهاد می شود. فرد می‌تواند پس از خروج از کلینیک و بازگشت به منزل از یک کمپرس سرد برای این نواحی استفاده کند و آن را به طور مرتب بر روی نواحی هدف بگذارد تا باعث رفع درد و التهاب حاصله شود. لازم به ذکر است بوتاکس فقط چروک‌های صورت شما را محو نمی‌کند بلکه در FDA تصویب شده است که بوتاکس تاثیر مثبتی بر کاهش درد سردرد ناشی از میگرن یا اختلال TMJ دارد. در واقع می‌توان گفت بوتاکس در مواردی درد را نیز کاهش داده و خاصیت درمانی نیز دارد.

post

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology از آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.