بوتاکس چشم گربه‌ای

بوتاکس چشم گربه‌ای

چشم گربه‌ای این روز‌ها طرفداران زیادی دارد. از آنجاییکه امروزه می‌توان با روش‌های مختلف، تغییرات زیادی در چهره بوجود آورد،‌ اینگونه مد‌ها به سرعت فراگیر می‌شوند. شاید مدل‌های زیبایی یا افراد مشهور یا به اصطلاح سلبریتی‌ها سردم‌دار این مد‌ها باشند.اما انجام اینگونه تغییرات زیبایی برای افراد عادی هم ممکن است؛ پس در کوتاه‌ترین زمان شاهد فراگیر شدن مد‌های زیبایی بین افراد جامعه خواهیم بود. یکی از آسان‌ترین راه‌های داشتن چشم گربه‌ای استفاده از تزریقات بوتاکس چشم گربه‌ای برای فرم دادن به چشم‌هاست.

اهداف تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

تزریق بوتاکس اهداف پزشکی و زیبایی متعددی را دنبال می‌کند، با تزریق این سم علاوه بر درمان درد‌ها و بیماری‌های محتلف، می توانید ظاهری بدون چروک داشته باشید. جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس از راه‌های کم هزینه و کم دردسر است.

برای داشتن چشم گربه‌ای تزریق بوتاکس باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. با تزریق بوتاکس به نواحی خاصی از اطراف ابرو، نواحی میانی ابرو (نزدیک به بینی) و اواسط آن، لیفت می‌شود. با بالا کشیده شدن ابرو، فرم چشم‌ها تغییر می‌کند. گاها این تزریقات برای گوشه چشم هم انجام می‌شود.

تزریق بوتاکس به پیشانی، علاوه بر بالا کشیدن ابرو‌ها و افزایش فاصله بین چشم و ابرو، ‌موجب جوانسازی پوست در این ناحیه می‌شود. از بین رفتن چروک‌های پوستی، ظاهر پوست را جوان و شاداب می‌کند.

برای داشتن چشم گربه‌ای بی نقص و رسیدن به چشم بادامی، بهتر است تزریقات بوتاکس همراه با تزریق هیالورونیک اسید یا فیلر‌ها انجام شود.

بوتاکس در فرم دادن گوشه چشم و نواحی خارج ابرو، کارآیی چندانی ندارد، این مشکل را با تزریق فیلر به این نواحی می‌توان جبران کرد.

در نتیجه بهترین راه برای داشتن چشم‌های گربه‌ای تزریق هم‌زمان بوتاکس و فیلر‌هاست. با تزریق بوتاکس فرم ابرو در قسمت داخلی و میانی اصلاح می‌شود، با بالا رفتن ابرو، فرم چشم هم کمی تغییر می‌کند. نهایتا با تزریق فیلر به گوشه چشم حالت گربه‌ای آن تکمیل می‌شود.

تزریق کردن بوتاکس و هیالورونیک اسید، عمر مفید محدودی دارد. بعد از گذشت حدود 6 ماه تاثیر آن‌ها از بین خواهد رفت. برای داشتن نتیجه ماندگار باید این تزریقات به طور مجدد انجام شوند.   

از دیگر روش‌های درمانی برای داشتن چشم گربه ای می توان نخ‌های لیفتینگ را معرفی کرد. با استفاده از نخ لیفت، تغییرات مورد نظر اطراف چشم اعمال می‌شود. با بالا کشیدن گوشه چشم، فرم گربه‌ای به آن داده می‌شود. طبعا از همین نخ‌ها برای لیفت ابرو‌ها هم استفاده می‌شود تا تناسب بین چشم و ابرو رعایت شود. از مزایای این روش درمانی و استفاده از نخ لیفتینگ ماندگاری آن است و مانند بوتاکس یا تزریق فیلر نیازمند تمدید سالانه نیست. استفاده از نخ لیفت زیر پوست موجب تحریک تولید کلاژن و جوانسازی پوست طی مرور زمان می‌شود.

نحوه انجام بوتاکس چشم گربه‌ای

قبل از هرگونه اقدام جدی به پزشک متخصص مراجعه کنید. بعد از معاینه شدن توسط پزشک درخواست خود را با پزشک مطرح کنید. اگر دوست دارید چشم گربه‌ای برایتان طراحی شود، حتما نظر پزشکتان را در این باره جویا شوید. در صورتیکه امکان انجام آن برای فرم چشم و ابروی شما وجود داشته باشد، پزشک مراحل را برایتان انجام خواهد داد.

تزریق کردن بوتاکس پیچیدگی خاصی ندارد و در مطب پزشک یا کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. هرچند تخصص و مهارت پزشک معالج بر نتیجه نهایی تاثیر بسیاری دارد.

بوتاکس چشم گربه‌ای

در صورتیکه بیماری زمینه‌ای خاصی دارید یا از داروهای به خصوصی استفاده می‌کنید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید. نوبت تزریق برای شما با توجه به این موارد مشخص خواهد شد.

جلسه‌ای که طی آن تزریقات بوتاکس برای شما انجام می‌شود، به طور معمول بیشتر از 30 دقیقه زمان نمی‌برد. احتمالا قبل از تزریق، محل تزریق با استفاده از پماد‌های بی حسی موضعی مانند لیدوکائین سر می‌شود. نقاط تزریق از قبل علامت‌گذاری شده‌اند. بعد از بی‌حس شدن ناحیه مورد نظر، تزریقات بوتاکس و فیلر اطراف چشم‌ها و ابروها انجام می‌شود.

برای دیدن نتیجه این تزریقات باید چند روزی صبر کنید، مشاهده نتیجه کامل تزریق کردن بوتاکس ممکن است تا 14 روز زمان ببرد؛ هرچند در بیشتر موارد، این تغییرات از 3 تا 4 روز بعد از انجام تزریق مشاهده می‌شوند.

بعد از گذشت چند روز شاهد تغییر فرم چشم و ابروهایتان خواهید بود و کم کم فرم گربه‌ای مورد نظر بوجود می‌آید. اگر در نواحی دور چشم و ابرو‌ها چروک پوستی داشتید، آن‌ها هم از بین می‌روند و شاهد جوانسازی پوستتان خواهید بود.  

انجام بوتاکس چشم گربه‌ای موجب موارد زیر می شود:

 • رفع افتادگی گوشه چشم‌ها
 • برطرف شدن افتادگی در دم ابرو
 • رفع چروک اطراف چشم و جوانسازی پوست آن ناحیه
 • از بین رفتن افتادگی پلک
 • بهبود استاندارد‌های ظاهری و افزایش اعتماد بنفس فرد

عوارض جانبی و مراقبت‌های بعد از تزریق

هرچند بوتاکس از روش‌های ایمن و بسیار کم خطر است، اما هر روش درمانی ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشد. شایع‌ترین عوارض جانبی گزارش شده برای تزریق کردن بوتاکس شامل تورم، کبودی، سوزش، التهاب و درد خصوصا در ناحیه تزریق است.

در موارد نادری ممکن است عوارضی مانند حالت تهوع، سرگیجه، افتادگی پلک، تیک عصبی، خونریزی و عفونت بعد از تزریق کردن بوتاکس رخ دهد. با مراجعه به کلینیک‌های معتبر و درمان تحت نظر پزشک متخصص امکان وقوع این عوارض جانبی به شدت کاهش می‌یابد، حتی در صورت وقوع، بهترین روش برای مقابله با آن‌ها انجام خواهد شد.

مراقبت‌های بعد از تزریق:

 • تا 48 ساعت بعد از تزریق حمام نکنید.
 • تا 48 ساعت از فعالیت بدنی شدید خودداری کنید.
 • 4 تا 5 ساعت بعد از تزریق دراز نکشید و نخوابید.
 • تا چند روز بعد از تزریق از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات بپرهیزید.
 • در صورت درد از مسکن‌های تجویز شده و کمپرس سرد استفاده کنید.
 • تا 24 ساعت آفتاب نگیرید.

کلام آخر

بوتاکس سال‌هاست به منظور جوانسازی پوست تزریق می‌شود. با تزریق این سم، موجب ریلکس شدن عضله و از بین رفتن چروک‌هایی که به موجب انقباض عضله روی پوست ایجاد شده،‌ می‌شویم. در صورتیکه از نتیجه تزریق آن رضایت داشته باشید احتمالا بعد از گذشت چند ماه به دنبال تزریق مجدد بوتاکس خواهید بود، زیرا به مرور عضله مورد تحریک قرار می‌گیرد و چروک‌ها مجددا در پوست ظاهر می‌شوند. با   تکرار تزریقات بوتاکسی، عضلات هدف عادت می کنند در حالت ریلکس و بدون انقباض باقی بمانند؛ از این رو هر هدفی که این تزریقات داشته باشند از جوانسازی پوست گرفته تا داشتن چشم گربه‌ای به مرور ماندگارتر خواهد شد.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید