بوتاکس خط اخم و پیشانی در یک جلسه

تزریق بوتاکس پیشانی و خط اخم

امروزه زیبایی و شادابی چهره، به یکی از مهم ترین دغدغه های افراد تبدیل شده است. همانطور که میدانید، داشتن ظاهری جوان و زیبا، خواسته هر شخصی است. بوتاکس یکی از روش های درمانی غیر تهاجمی است که به شما کمک میکند تا شادابی چهره خود را حفظ کنید. به مرور زمان، در اثر انقباضات عضلانی و حرکات مختلف صورت، مانند لبخند و اخم، خطوطی روی پوست شکل میگیرد که رفته رفته این خطوط عمق بیشتری پیدا کرده و به جزئی ثابت از صورت شما تبدیل میشوند. بوتاکس خط اخم و پیشانی روشی غیر تهاجمی و بی خطر است که به شما کمک میکند تا این چین و چروک های ناخواسته را از بین ببرید.

بوتاکس-پیشانی

بوتاکس درواقع نام تجاری سم بوتولیسم است. این سم، همان ماده ای است که برای ماندگاری در کنسرو ها استفاده میشود و مقدار بیش از حد آن در بدن عواقب خطرناکی را در پی دارد. در روش درمانی بوتاکس، مقدار بسیار ناچیری از این ماده به عضلات تزریق شده و عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار میدهد.

بوتاکس پیشانی، برای از بین بردن موقتی خطوط اخم و خطوط پیشانی کاربرد دارد. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب، تمامی نکات مربوط به تزریق بوتاکس پیشانی را مرور کنیم.

بوتاکس چگونه چین و چروک و خطوط پیشانی را از بین میبرد؟

هنگامی که بوتاکس به یک ناحیه از پوست تزریق میشود، عضلات آن ناحیه را بطور موقت فلج میکند و از انقباض آنها جلوگیری میکند. بدین ترتیب ظاهر خطوط پوستی محو شده و زمانی که شما میخندید، اخم میکنید و صحبت میکنید، پوست شما چین نمیخورد. بنابراین هنگامی که بوتاکس به عضلات پیشانی تزریق میشود، فعالیت عضلات این ناحیه کاهش یافته و اخم کردن سخت میشود.

نمونه کارها :

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی و خط اخم

 بوتاکس روشی غیر تهاجمی است که انجام آن معمولا چند دقیقه بطول می انجامد. در این پروسه، بوتاکس توسط پزشک پوست و مو، از طریق یک سوزن بسیار ظریف، به عضلات پیشانی تزریق شده و تاثیر خود را اعمال میکند. بوتاکس معمولا درد چندانی ندارد؛ اما در صورتی که از درد تزریق بوتاکس وحشت داربد بهتر است در پروسه تزریق، از داروی بی حسی استفاده شود.

بوتاکس-خط-اخم

چه کسانی برای تزریق بوتاکس محدودیت دارند؟

افراد باردار و شیرده، افرادی که زیر 18 سال سن دارند، افرادی که اختلالات کلیوی یا بیماری عصبی دارند، و افرادی که از داروی انعقاد خون استفاده میکنند، از جمله گروه هایی هستند که نباید از بوتاکس استفاده کنند.
توصیه میشود قبل از تزریق بوتاکس، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

انجام مجموعه ای از مراقبت ها و رعایت برخی نکات پس از بوتاکس، در رسیدن به بهترین نتایج تاثیرگذار است. از جمله مهم ترین مراقبت های بعد از بوتاکس شامل موارد زیر میشود:

  • تا 24 ساعت از لمس کردن و ماساژ دادن محل تزریق پرهیر کنید.
  • بهتر است تا 24 ساعت پس از بوتاکس، ورزش نکنید.
  • تا 2 هفته در معرض تابش مستثقیم آفتاب و اشعه ماورا بنفش قرار نگیرید.
  • پس از بوتاکس از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری کنید.
  • برای کاهش کبودی میتوانید هر یک ساعت یکبار از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • تا 4 ساعت پس از بوتاکس، از خوابیدن و دراز کشیدن اجتناب کنید.

عوارض تزریق بوتاکس به پیشانی چیست؟

بوتاکس معمولا عوارض بسیار کمی دارد و اگر طبق اصول و توسط افراد حرفه ای انجام شود، خطری ندارد. بنابراین بسیار مهم است که در انتخاب مطب و کلینیک مورد نظر، دقت به خرج دهید و بوتاکس را فقط در مراکز معتبر انجام دهید.

در ادامه به برخی از عوارض رایج بوتاکس که ممکن است با آن مواجه شوید اشاره میکنیم:

قرمزی و اِدِم: قرمزی ناحیه مورد نظر در اثر تزریق انجام شده، واکنش طبیعی پوست است که تا چند ساعت بعد از تزریق، خود به خود از بین میرود.

درد: بوتاکس معمولا دردناک نیست و میزان درد حس شده، به آستانه تحمل فرد بستگی دارد. با استفاده از محصولات بی حسی پیش از تزریق، میتوان در ناشی از آن را کاهش داد. این درد ممکن است تا 30 دقیقه بعد از تزریق نیز ادامه داشته باشد.

سردرد و تهوع: سردرد و تهوع از عوارض شایع بوتاکس هستند که البته در درصدی کمی از افراد دیده میشوند. سردرد و تهوع بعد از بوتاکس در صورت وقوع، معمولا پس از چند ساعت تا حداکثر چند روز از بین میرود.

 کبودی: با توجه به محل و نحوه تزریق، ممکن است ناحیه مورد تزریق دچار کبودی شود. اما معمولا در صورت حرفه ای بودن متخصص، کبودی اتفاق نمی افتد.

هزینه بوتاکس پیشانی و خط اخم چقدر است؟

با توجه به نوسانات اقتصادی، نمیتوان هزینه ای قطعی را برای بوتاکس تایین کرد. اما هزینه بوتاکس، با توجه به چند عامل مهم، متغیر است. از جمله این موارد میتوان به میزان تزریق بوتاکس، میزان چین و چروک در ناحیه مورد نظر، دستمزد پرشک و برند استفاده شده، اشاره کرد. شما میتوانید پس از انتخاب کلینیک و پزشک مورد نظر خود، از هزینه های قطعی این روش درمانی آگاه شوید.

کلام آخر

بوتاکس از جمله روش های درمانی کم خطر و کم هزینه است که میتواند بطور موثری خطوط و چروک های پوستی را از بین ببرد؛ بنابراین از محبوبیت بسیاری برخوردار است. توجه کنید که مهم ترین نکته در انجام بوتاکس، انتخاب پزشک حرفه ای و کلینیک معتبر است.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید