درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

بوتاکس لبخند لثه ای
بعد-از-بوتاکس-لبخند-لثه-ای

خندیدن باعث آزاد شدن اندورفین و احساس خوشحالی می‌شود اما اگر شما لبخند زیبایی نداشته باشید نتیجه‌ی معکوس اتفاق می‌افتد، نداشتن لبخند زیبا باعث می‌شود از لبخند زدن خودداری نمایید و این موضوع باعث می‌شود ظاهری جدی داشته باشید که ممکن است اطرافیان متوجه احساسات شما نشوند و شما را فردی خشک و جدی بدانند. .

قبل-از-بوتاکس-لبخند-لثه-ای

لبخند لثه‌ای یکی از مواردی است که باعث می‌شود در هنگام لبخند زدن از ظاهر خود ناراضی باشید در واقع لبخند لثه‌ای به حالتی اطلاق می‌شود که هنگام لبخند زدن مقدار زیادی از بافت لثه مشخص شود. بوتاکس لبخند لثه ای موضوعی است که به آن می پردازیم

خندیدن باعث آزاد شدن اندورفین و احساس خوشحالی می‌شود اما اگر شما لبخند زیبایی نداشته باشید نتیجه‌ی معکوس اتفاق می‌افتد، نداشتن لبخند زیبا باعث می‌شود از لبخند زدن خودداری نمایید و این موضوع باعث می‌شود ظاهری جدی داشته باشید که ممکن است اطرافیان متوجه احساسات شما نشوند و شما را فردی خشک و جدی بدانند. لبخند لثه‌ای یکی از مواردی است که باعث می‌شود در هنگام لبخند زدن از ظاهر خود ناراضی باشید.

لبخند لثه ای چیست ؟

لبخند لثه‌ای به حالتی اطلاق می‌شود که هنگام لبخند زدن مقدار زیادی از بافت لثه مشخص شود. به طور کلی لبخندی جذابتر است که هنگام لبخند زدن لب بالایی دقیقاً بالای لثه‌ها قرار بگیرد یا نهایت در فاصله‌ی دو میلی‌متری، هر چقدر که لثه بیشتر مشخص باشد چهره‌ي فرد هنگام لبخند زدن، زیبایی کمتری خواهد داشت. البته این موضوع بدان معنا نیست که اگر لثه‌ها مشخص باشند فرد لبخند زیبایی ندارد بلکه معمولاً در این حالت چشم ببیننده میزان تقارن بین لب، لثه و دندان را متناسب نمی‌بیند و لبخند جذاب به نظر نمی‌رسد. با این وجود نباید بابت این قصیه نگران باشید، این روزها علم پزشکی در مبحث زیبایی، پیشرفت‌های چشمگیری داشته و برای لبخند لثه‌ای نیز چندین راهکار وجود دارد. اگر شما سال‌هاست که لبخند خود را مخفی نموده‌اید و اعتماد به نفس لازم برای لبخند زدن و خندیدن را ندارید دیگر نگران نباشید.

چه عواملی باعث ایجاد لبخند لثه ای می شوند؟

چندین عامل سبب ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • ناهنجاری در فک: در هنگام رشد فک اگر برآمدگی در فک بالا به وجود بیاید می‌تواند منجر به ایجاد لبخند لثه‌ای باشد.
 • رشد غیرطبیعی دندان‌ها: اگر دندان‌ها به صورت غیرطبیعی داخل لثه‌ها رشد کنند ممکن است کوتاهتر به نظر برسند، در واقع دندان‌های شما ممکن است کوتاهتر نباشند بلکه بافت لثه مقدار زیادی از آن را می پوشاند و باعث ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود.
 • لب بالایی بیش‌فعال: زمانی که لب بالایی شما بیشتر از مقدار طبیعی حرکت داشته باشد در هنگام لبخند زدن مقدار بیشتری از بافت لثه پیدا می‌شود.
 • بافت بیش از حد لثه: یکی از دلایل شایع در لبخند لثه‌ای این است که بافت لثه دندان‌ها را بیشتر از حد عادی می‌پوشاند.
 • هیپوپلازی لثه: زمانی اتفاق می‌افتد که لثه‌ها به دلیل باکتری، مصرف برخی داروها، بیماری‌های زمینه‌ای مانند سرطان خون، ایدز و یا دیابت دچار التهاب شود. در این مورد قبل از اینکه به دنبال درمان لبخند لثه‌ای باشید باید ابتدا بیماري‌های زمینه‌ای که باعث به وجود آمدن این مورد شده است را درمان کنید.

در گذشته از روش جراحی جهت درمان لبخند لثه‌ای استفاده می‌شد، این جراحی‌ها شامل بریدن برخی از نواحی لثه، بلند کردن دندان و تغییر موقعیت لب‌ها بود، این روش‌ها همگی دردناک بود و به چند روز استراحت جهت بهبودی نیاز داشت اما امروزه روش های بسیاری وجود دارد که دیگر نیازی به جراحی نیست، یکی از این روش ها تزریق بوتاکس می‌باشد.

گامی-اسمایل

روش تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ای

در این درمان، چند تزریق بوتاکس به داخل لب بالایی در دو طرف دهان انجام می‌شود، بعد از تزریق ماهیچه‌های لب بالایی شل می‌شوند و قابلیت تحرک آن‌ها کمتر می‌شود، بنابراین زمانی که لبخند می‌زنید مقدار کمی از لثه‌ی شما رویت می‌شود. به دلیل اینکه اعصاب و عضلات زیادی در این قسمت وجود دارد بنابراین تزریق بوتاکس فقط توسط پزشک متخصص باید انجام شود در غیر این‌صورت عوارض ناخوشایندی خواهد داشت.

مزایای تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ای

 • این درمان فقط حدود ده دقیقه زمان نیاز دارد.
 • به سادگی در مطب پزشک متخصص قابل انجام است.
 • عوارض جانبی خاصی ندارد.
 • هزینه‌ی آن پایین است.
 • لبخند سفارشی: بعد از هر بار تزریق بوتاکس نتایج برای سه ماه یا بیشتر باقی می‌ماند، بعد از این مدت اگر شما از تیجه راضی بودید می توانید مجدداً برای تزریق بوتاکس اقدام کنید،
 • احتیاج به استراحت و دوره‌ی نقاهت طولانی ندارد و شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق روند عادی زندگی خود را ادامه دهید.
 • اثربخشی سریع:  اثرات درمان با بوتاکس بعد از 3 تا 4 روز مشخص می‌شود و شما به سرعت می‌توانید اصلاح طرح لبخند خود را ببینید.
 • ظاهر طبیعی: اگر تزریق بوتاکس نزد پزشک باتجربه صورت بگیرد، وی با آگاهی از دوز بوتاکس مصرفی و نواحی که باید این تزریق انجام شود، ظاهری طبیعی برای لبخند شما به ارمغان خواهد آورد.

همچنین می‌توانید دز تزریق را بنا به خواست خودتان کمتر یا بیشتر کنید تا لبخندی زیباتر و ظاهری جذابتر داشته باشید، بنابراین در طی یک سال به دو یا سه بار تزریق نیاز دارید، با این وجود باز هم هزینه‌ی این تزریق‌ها از عمل جراحی و دیگر روش‌ها ارزانتر خواهد بود.

هزینه ی درمان لبخند لثه ای با بوتاکس چقدر است ؟


هزینه‌ی این روش بسته به وتاکس تزریق شده، شدت عارضه، نتایج مطلوب و عوامل دیگر متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه تزریق بوتاکس نسبت به روش‌های دیگر مثل جراحی لب یا لثه ارزان تر خواهد بود ولی برای حفظ نتایج آن باید این روش را هر 4 تا 6 ماه تکرار کرد. تعداد جلسات درمانی موردنیاز برای شما به میزان پیچیدگی مشکل و نتایج مطلوب بستگی خواهد داشت بنابراین هزینه‌ی درمان نیز بسته به تعداد جلسات متفاوت خواهد بود.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید