بهترین کرم ضدلک موجود در بازار

بهترین کرم ضدلک موجود در بازار

لک صورت یکی از ناراحت‌کننده‌ترین عارضه‌های پوستی است که هر کسی در طول زندگی خود آن را تجربه می‌کند. عوامل متعددی در بروز این لک‌های پوستی دخیل هستند؛ با این حال، روش‌های متنوعی نیز برای از بین بردن یا ناپدید کردن این لک‌ها وجود دارد. در این مطلب تلاش می‌کنیم تا در کنار معرفی علل ایجاد لک صورت، به معرفی بهترین کرم ضدلک بازار بپردازیم تا خیال شما برای از بین بردن این لک‌های آزاردهنده آسوده شود.

لک صورت و تیرگی پوست ازجمله مواردی است که در سنین مختلف به ویژه پیری بر چهره افراد می‌نشیند و از جذابیت و یکنواختگی پوست می‌کاهد. از این رو، هم آقایان، هم خانم‌ها به دنبال راه‌حلی صحیح و آسان برای از بین بردن این لک‌های زشت هستند. روش‌های درمانی مختلفی برای این کار وجود دارد؛ ازجمله لیزردرمانی، فیشیال صورت، استفاده از کرم و … . با توجه به سهل‌الوصول بودن و قیمت مناسب افراد بیشتر ترجیح می‌دهند در ابتدا به سراغ کرم ضدلک یا سرم‌های روشن‌کننده پوستی بروند.

بیشتر بخوانید : آکنه چیست؟ و مقاله سریعترین راه از بین بردن لک صورت

دلیل ایجاد لک صورت و تیرگی‌های پوستی چیست؟

هر فردی در هر برهه‌ای از زندگی خود ممکن است با لک صورت مواجه شود. این لک‌ها را با استفاده از کرم ضدلک، سرم یا سایر محصولات آرایشی و بهداشتی می‌توان از بین برد یا اثر آن‌ها را کمتر کرد. اصلی‌ترین دلیل پیدایش این لک‌ها، افزایش سن و تابش بیش از حد نور خورشید به صورت است. علاوه بر این، برخی از بیماری‌ها یا داروهای خاص نیز می‌توانند سبب تغییر رنگ پوست و بروز لک پوستی شوند.

به صورت کلی، دو دلیل برای ایجاد لک پوستی وجود دارد.

  • بیماری‌های ارثی، اختلالات هورمونی، مصرف برخی از داروها، بارداری و … می‌تواند سبب تولید بیش از اندازه رنگدانه‌های زیر پوست شود. این رنگدانه‌ها که از بخش‌های زیرین به سطح پوست می‌آیند و رنگ پوست را شکل می‌دهند، به شکل ناحیه‌های تیره رنگ بر روی پوست دیده می‌شوند.
  • آفتاب سوختگی، جای جوش، بیماری‌های پوستی و لیزر می‌تواند سبب تیرگی رنگدانه‌های سطح پوست شود و لک‌های پوستی را پدید آورد.

بیشتر بخوانید :خواندن مقاله لکه‌های قرمز روی پوست نشانه چیست؟ برای شما سودمند است.

لک صورت یکی از ناراحت‌کننده‌ترین عارضه‌های پوستی است که هر کسی در طول زندگی خود آن را تجربه می‌کند. عوامل متعددی در بروز این لک‌های پوستی دخیل هستند؛ با این حال، روش‌های متنوعی نیز برای از بین بردن یا ناپدید کردن این لک‌ها وجود دارد. در این مطلب تلاش می‌کنیم تا در کنار معرفی علل ایجاد لک صورت، به معرفی بهترین کرم ضدلک بازار بپردازیم تا خیال شما برای از بین بردن این لک‌های آزاردهنده آسوده شود.

ترکیبات موجود در بهترین کرم ضدلک‌های موجود در بازار و نقش هر کدام

با یک جستجوی ساده در بازار و اینترنت با دنیایی از محصولات آرایشی و بهداشتی به عنوان بهترین کرم ضدلک موجود در بازار مواجه می‌شوید. هر کدام از این کرم‌ها و سرم‌ها با فرمولاسیونی خاص تهیه شده‌اند که ترکیبی از انواع مواد شیمیایی و طبیعی را در ساختار آن قرار داده است. هدف اصلی تمامی این مواد این است که تولید رنگدانه‌های پوستی را کاهش داده و از این طریق از ایجاد لک‌های پوستی جلوگیری کند. به این ترتیب، به مرور زمان، علاوه بر کاهش آثار لک‌های پوستی، پوست روشن‌تر و شفاف‌تری هم خواهید داشت.

با این وجود، هر کدام از موادی که در فرمولاسیون مواد آرایشی و بهداشتی کرم ضدلک قرار می‌گیرند، نقشی خاصی را ایفا می‌کنند که در ادامه به معرفی برخی از این مواد می‌پردازیم.

  • ازجمله ترکیبات شیمایی که قادر هستند سلول‌های رنگ ساز پوستی را از بین ببرند، می‌توان به هیدروکینون، آربوتین و آزلائیک اسید اشاره کرد.
  • ترکیباتی همچون رزورسینول، هیدروکینون، آربوتین، آزلائیک اسید و عصاره شیرین بیان قادر هستند سلول‌های رنگ ساز پوست را فریب داده و از تولید بیشتر رنگدانه‌های پوستی توسط سلول‌های رنگ‌ساز جلوگیری کنند.
  • کوجیک اسید، مانع رسیدن مواد لازم به سلول رنگ‌ساز برای تولید رنگدانه می‌شود.
  • عصاره شیرین بیان از تجمع دانه‌های رنگی جلوگیری می‌کند.

بهترین کرم ضدلک موجود در بازار

بهترین کرم ضدلک موجود در بازار، کرمی است که نرخ تولید رنگدانه‌های پوستی را کاهش دهد و از ایجاد لک‌های جدید جلوگیری کند. اغلب این کرم‌ها قادر هستند به مرور زمان لک‌های قبلی را نیز کمرنگ کنند تا اثر جای لک از بین برود و بدین ترتیب پاکسازی صورت را انجام دهد.. بهترین زمان استفاده از کرم ضدلک، به صورت روتین پوستی شبانه است که از نور به دور هستید.

کرم ضدلک اوریفیلم سری اپتیمالز

این محصول باکیفیت که ساخت سوئد است علاوه بر از بین بردن لک‌های پوستی ناشی از بارداری، جای جوش و کک و مک، از برگشت دوباره جای لک نیز جلوگیری می‌کند. ترکیب lumilight به کار رفته در این کرم ضدلک با کنترل تولید ملانین، از تیره شدن پوست جلوگیری می‌کند. در کنار همه این موارد، ویتامین ای موجود در کرم، طراوات و شادابی را به چهره باز می‌گرداند و آن را در زمره بهترین کرم ضدلک برای جوانسازی صورت قرار می‌دهد.

کرم ضدلک سینره

برند سینره از بهترین برندهای عرضه‌کننده لوازم آرایشی و بهداشتی است. کرم ضدلک سینره در کنار کاهش تولید تیروزیناز و کند کردن تولید رنگدانه پوستی، از ویتامین آ، ویتامین سی، امگا 3 و 6 و آلفا هیدروکسی اسید در فرمولاسیون خود بهره می‌برد. همین عامل سبب می‌شود تا این کرم ضدلک قابلیت جوانسازی صورت را نیز داشته باشد و در کنار سایر ترکیبات موجود در کرم، پوست شما را تغدیه کند.

کرم ضدلک دوکری

اگر به دنبال بهترین کرم ضدلک برای از بین بردن لک‌های صورت، گردن و دست‌های خود هستید، این کرم بهترین انتخاب است. در ساختار این کرم از آزلائیک اسید، ویتامین ای و گلیکولیک اسید استفاده شده است تا از بروز مجدد لک‌های پوستی جلوگیری کند.

کرم ضدلک لیراک

کرم ضدلک لیراک، کرمی بی‌نهایت عالی برای کاهش التهاب و قرمزی پوست است که اثری قوی در از بین بردن لک‌های پوستی دارد. این برند فرانسوی از تولیدکنندگان برتر محصولات آرایشی و بهداشتی برای صورت و مو است.

سرم ضدلک پیگمنتا آردن

آردن برندی ایرانی است که سال‌هاست در زمینه تولید مواد آرایشی و بهداشتی فعالیت می‌کند. بسیاری از پزشکان به افرادی که به دنبال بهترین کرم ضدلک موجود در بازار هستند، سرم قوی پیگمنتا آردن را پیشنهاد می‌کنند.

سرم ضدلک پیگمنتا آردن

وجود هیالورونیک اسید و ویتامین سی در این کرم خاصیت بازسازی پوست و جوانسازی پوست را داشته که در کنار ترکیبات ضدرنگدانه‌ای آزلائیک اسید، الاژیک اسید و عصاره شیرین بیان قادر است تمامی لک‌های پوستی را از بین ببرد.

سخن آخر

با آشنایی از ایجاد لک صورت می‌توان بهترین کرم ضدلک موجود در بازار را به راحتی خریداری کرد و از آن برای از بین بردن جای لک و برگشت دوباره زیبایی چهره استفاده کرد. اغلب کرم ضدلک‌های موجود در بازار با کنترل تولید رنگدانه‌های پوستی از تیره شدن و ایجاد لک‌های پوستی جلوگیری می‌کنند.

دکتر انوشیروان رضای صراف

دکترای حرفه ای پزشکی پوست و زیبایی
- بیش از دو دهه تجربه بین المللی
- متخصص clinical and anatomical pathology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان کلیک کنید